Jak wyjaśnił w poniedziałkowym komunikacie Konrad Tarański, wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy Comarch, w Krakowie spółka zatrudnia obecnie ok. 3 tys. osób. Do tej pory pracownicy zajmowali sześć budynków, należących do firmy, a dodatkowo były wynajmowane pomieszczenia w biurowcach zlokalizowanych w strefie ekonomicznej.

- Teraz wszyscy pracownicy krakowskiego oddziału firmy pracują w biurowcach Comarch. Dodatkowo nowy budynek jest przygotowany na przyjęcie stażystów, którzy dołączą do zespołu w okresie wakacyjnym - ocenił.

Budynek ma pięć kondygnacji nadziemnych, a jego łączna powierzchnia wynosi ponad 27 tys. metrów kwadratowych. Dodatkowo do dyspozycji pracowników oraz gości został oddany podziemny parking dla 157 samochodów oraz 86 stanowisk dla rowerów.

Na dachu zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne, które pozwalają na częściowe pokrycie własnego zapotrzebowania na energię elektryczną. Są one w stanie wyprodukować maksymalnie 64 kW energii elektrycznej dziennie, co pozwala na zasilenie ok. tysiąca komputerów.

Według przedstawicieli spółki aktualnie w budynku pracuje ok. 1,2 tys. osób, maksymalnie może on pomieścić 1,7 tys. pracowników.

Comarch to krajowa spółka notowana na warszawskiej GPW o zasięgu globalnym. Jest producentem i dostawcą nowoczesnych systemów informatycznych wykorzystywanych w najważniejszych branżach (telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usługach, infrastrukturze IT, administracji publicznej, przemyśle, służbie zdrowia, a także w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw). Obecnie zatrudnia ponad 5,5 tys. pracowników w 90 biurach w ponad 30 krajach.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl