Jak coworki wpływają na rynek nieruchomości biurowych? Czy mogą zacząć dominować na rynku biurowym? 

Marta Badura, Associate Director w Dziale Doradztwa Strategicznego EMEA Knight Frank: Na razie trudno mówić o dominacji, ale niewątpliwie coworkingi to zjawisko, na które warto zwrócić uwagę, rozpatrując rynek nieruchomości biurowych. W Polsce ten rodzaj najmu nie jest tak rozwinięty jak w Europie Zachodniej, ale cały czas obserwujemy wzrost ilości powierzchni tego rodzaju. Pojawiają się kolejni operatorzy w Warszawie, przybywa też coworków w innych dużych miastach w Polsce.

Dalej w wywiadzie:

• Dlaczego korporacje decydują się na biuro w coworku?

• Dlaczego deweloperzy decydują się na tworzenie własnych marek coworkingowych w budynkach. To nie jest tanie rozwiązanie...

• Czy coworking jest tańszym rozwiązaniem dla firmy czy droższym od tradycyjnego biura lub biura serwisowanego jeśli chodzi o czynsz i wyposażenie?

• Czy wejście dużych graczy na polski rynek spowoduje eliminację mniejszych marek, tych butikowych?

• Open space czy moduły biurowe? Jaką metamorfozę przeszedł coworking przez ostatnie lata?

Coworking to jeden z ważniejszych tematów tegorocznej edycji Property Forum 2019. Specjalnie dla gości wydarzenia zostanie przygotowany raport "Wszystko o coworkingu w Polsce". Uczestnicy konferencji wezmą też udział w sesji "Coworking wciąga. Jak kreować miejsce pełne zadowolonych najemców".
Coworking Roku – w takiej kategorii nagrodzimy też po raz pierwszy w trakcie Gali Prime Property Prize 2019.

Weź udział w ankiecie o coworkingu - podziel się swoimi doświadczeniami!

Więcej o Property Forum 2019 na www.propertyforum.pl.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL