Katowice znajdują się obecnie w fazie rozwoju, co wynika z faktu, że do 2017 roku rynek oferował niewiele nowoczesnych projektów biurowych klasy A. Deweloperzy dostrzegli potencjał miasta, dzięki czemu rozpoczęto wiązać plany inwestycyjne z terenem Aglomeracji Górnego Śląska. Plany jednak a ich realizacja to dwie różne rzeczy. Biorąc bowiem pod uwagę fakt, że obecnie w budowie znajduje się ok. 80 tys. mkw. powierzchni biurowej, z których większa część ma już podpisane umowy najmu możemy wywnioskować, że w roku 2020 roku nie nastąpi jeszcze przełom. Ogranicza to znacznie możliwości wyboru lokalizacji przez najemców. Poziom pustostanów w Katowicach wynosi ok. 8,8 proc. i nie prognozuje się w najbliższym roku wzrostu tego wskaźnika. Mają na to wpływ przede wszystkim nieskomercjalizowane, trudne pod względem aranżacji pozostałe powierzchnie w większości wynajętych budynków, powierzchnie o wyższych cenach, aniżeli średnia rynkowa, za które Najemcy nie chcą jeszcze tyle zapłacić czy też powierzchnie znajdujące się w obiektach nie spełniających ściśle skonkretyzowanych już oczekiwań najemców.

Co jest zatem kluczowe podczas wyboru powierzchni biurowej przez klientów? Podczas rozmów przeprowadzanych przez przedstawicieli firmy DL Invest Group - dewelopera o wieloletnim doświadczeniu na rynku nieruchomości komercyjnych Śląska - poruszono pięć fundamentalnych dla najemców wyznaczników wyboru lokalizacji swojego biznesu.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU (79%) JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL