• Cztery nieruchomości LeadCrest Capital Partners będą zarządzane przez firmę doradczą Cushman & Wakefield.
  • Chodzi o budynki w Stargardzie pod Szczecinem, Wrocławiu, Grudziądzu i Skarbimierzu pod Brzegiem.
  • Całkowita powierzchnia tych obiektów to ponad 50 tys. metrów kwadratowych.

- LeadCrest Capital Partners jest naszym nowym klientem, dla którego zarządzamy czterema nieruchomościami oferującymi powierzchnie dostosowane do potrzeb logistyki i produkcji lekkiej, zlokalizowanymi w Stargardzie pod Szczecinem, we Wrocławiu, Grudziądzu i Skarbimierzu pod Brzegiem - wskazuje Ewelina Bzowska, Senior Portfolio Manager, Cushman & Wakefield

LeadCrest Capital Partners w działaniach wesprą doświadczeni specjaliści z Cushman & Wakefield

- Są to pierwsze nieruchomości tego klienta w Polsce i cieszymy się, że to właśnie nam powierzył zarządzanie swoimi aktywami. W przypadku tych obiektów zapewnimy pełny pakiet usług operacyjnych i finansowych w zakresie zarządzania nieruchomościami - podkreśla przedstawicielka Cushman & Wakefield.

- Nieustannie wzmacniamy swoją obecność w Polsce i cieszymy się z nawiązania współpracy z firmą Cushman & Wakefield, która będzie zarządzać naszym zdywersyfikowanym portfelem nieruchomości na terenie Polski. Cushman & Wakefield oferuje kompleksowe usługi w skali całego kraju, korzystając ze wsparcia doświadczonego zespołu specjalistów. W ramach jednej z naszych kluczowych inicjatyw będziemy czerpać z praktyki i wiedzy Cushman & Wakefield w obszarze ESG, aby podnieść parametry środowiskowe naszego portfela - komentuje Mark Bernal, Dyrektor Zarządzający i Dyrektor Działu Zarządzania Aktywami w LeadCrest Capital Partners.

Całkowita powierzchnia zarządzanych budynków wynosi 51 942 mkw.

Firma doradcza i europejski fundusz łączą siły

Firma LeadCrest Capital Partners, założona przez zespół ekspertów z międzynarodowym doświadczeniem, jest pierwszym europejskim funduszem specjalizującym się w 100 proc. w transakcjach sale-leaseback oraz inwestycjach build-to-suit. Posiada biura w Luksemburgu, Paryżu i Londynie. W ramach działalności prowadzonej w Europie oferuje firmom z nią współpracującym niebankowe rozwiązania kapitałowe oparte na monetyzacji aktywów nieruchomościowych i dostosowane do indywidualnych potrzeb. 

Z kolei Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rzecz najemców i właścicieli nieruchomości komercyjnych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudnia ok. 50 tysięcy pracowników w 400 biurach i 60 krajach na całym świecie. W 2020 roku jej przychody wyniosły 7,8 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. 

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl