Chęć ucieczki przed covid-19 i związanymi z nim obostrzeniami zwiększyła też zainteresowanie dłuższymi wyjazdami do ciepłych krajów, szczególnie do Hiszpanii i Portugalii, na Wyspy Kanaryjskie i spopularyzowany przez celebrytów Zanzibar. Wiele osób traktowało te wyjazdy jako workation, czyli połączenie pobytu w atrakcyjnym miejscu z pracą.

Pracę zdalną utrzyma większość firm?

Rosnący rynek colivingów, czyli lokali albo domów współdzielonych przez mieszkańców, sprzyja rozwojowi cyfrowego nomadyzmu.

Badania pracujących zdalnie pracowników wskazują, że wielu z nich nie ma ochoty wracać do biur na dawnych zasadach. W czasie pandemii na znaczeniu zyskała koncepcja, zgodnie z którą ludzie nie mieszkają tam, gdzie jest praca, ale pracują tam, gdzie mieszkają.

W rozwój koczowniczej pracy wierzą szefowie Airbnb, serwisu z ofertami mieszkań i pokoi do wynajęcia, który od wiosny 2020 r. rozwija ofertę wynajmu na dłuższe pobyty - czytamy w rp.pl.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl