Istotny wzrost aktywności obserwujemy na Węgrzech, Rumunii oraz Słowacji, których wzrost wynosi odpowiednio 71 proc., 220 proc. i 72 proc. Całkowity wolumen transakcji dla tych trzech krajów kształtował się na poziomie 2,1 miliarda euro, co stanowi 27 proc. całkowitej wartości inwestycyjnej w regionie CEE. W zestawieniu rok do roku zauważalny jest wzrost wartości transakcji o 15 proc.

- Kluczową zmianą w regionie CEE w 2014 roku było ożywienie aktywności inwestycyjnej poza Polską, zauważalne w szczególności na Węgrzech, w Rumuni oraz na Słowacji. Nowi inwestorzy analizując region Europy Środkowo - Wschodniej poszukują możliwości inwestowania swojego kapitału poza Polską, głównie z powodu możliwości osiągnięcia większej stopy zwrotu z inwestycji ale również z braku dostępnych zasobów w Polsce. Przewidujemy, że tren ten będzie się utrzymywał - powiedział Mike Atwell, szef Działu Rynków Kapitałowych na Europę Środkowo-Wschodnią, CBRE.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU (66%) JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL