Gdańska siedziba renomowanej firmy informatycznej będzie to jednym z pierwszych biurowców w konstrukcji drewnianej drewnianych w Polsce. Właścicielom zależało na budynku niezwykłym, nowoczesnym i zarazem ekologicznym.

– Inwestor pragnął, aby jego pracownicy byli dumni z faktu, że pracują w unikatowym w skali europejskiej budynku. Inspiracją był między innymi drewniany biurowiec w Vancouver – właśnie dlatego od samego początku prac projektowych zaczęliśmy przymierzać się do tej technologii – opowiada Szymon Wojciechowski, prezes APA Wojciechowski

Skąd dostarczyć drewno? 

Najpierw pracownia musiała sprawdzić czy polskie przepisy pozwalają na budowę budynków biurowych o konstrukcji drewnianej. Następnie trzeba było znaleźć producenta, który zagwarantowałby budulec najwyższej jakości.

- Po krótkiej procedurze projektowej nawiązaliśmy  kontakt z firmą belgijską, która właśnie intensywnie rozwija swoją działalność związaną komercyjnymi konstrukcjami drewnianymi. W Polsce dostępne jest drewno klejone wykorzystywane przede wszystkim do przekrycia  basenów czy hal sportowych, ale są to rozwiązania dotychczas nie stosowane do budowy biurowców – tłumaczy Szymon Wojciechowski, prezes APA Wojciechowski.

Architekt dodaje, że na razie w Polsce jeszcze nie ma też zbyt wielu wykwalifikowanych brygad montażowych specjalizujących się w tego rodzaju technologii. - Ale to zapewne wraz z jej rozwojem na naszym rynku się wkrótce zmieni – przewiduje Szymon Wojciechowski.

O drewnie w budownictwie i innych technologiach budowlanych przyszłości będziemy rozmawiać w trakcie 4 Buildings - nowego wydarzenia Grupy PTWP, zaplanowanego w dniach 15-17 listopada w MCK w Katowicach, na które już dziś zapraszamy: www.4buildings.pl.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL