- Zielone budownictwo jest okazją do odpowiedzi na najbardziej istotne wyzwania naszych czasów, w tym globalne zmiany klimatyczne, zależność od niezrównoważonych i drogich źródeł energii oraz zagrożeń dla zdrowia człowieka - mówi Rick Fedrizzi, prezes, dyrektor generalny i założyciel U.S. Green Building Council. - Nowatorskie projekty budowlane, takie jak Alchemia, są podstawową siłą napędową zielonego ruchu w budownictwie - dodaje.

W Polsce jest w tej chwili 58 budynków LEED podlegających jawnej klasyfikacji. 15 z nich otrzymało już ostateczny certyfikat (z czego tylko dwa na najwyższym poziomie - Platinum), a pozostałe są w trakcie procesu. Na początku ub. roku precertyfikowany w systemie LEED na poziomie Platinum został pierwszy etap Alchemii. Budynek ten w październiku 2013 oddany zostanie do użytku, tym samym rozpocznie się procedura uzyskania ostatecznego certyfikatu. Ten sam poziom precertyfikacji z jeszcze wyższą punktacją (89/110) otrzymał właśnie drugi etap Alchemii. Jest to obecnie najwyższy wynik oceny punktowej w Polsce.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL