- Najemcy wyprowadzają się ze starszych budynków, bo są przestarzałe technicznie. Pracownicy na nie narzekają, a dziś ich głos ma duże znaczenie. Jeszcze 10 lat temu o wyborze obiektu decydowała kadra zarządzająca firmy, dziś jest inaczej. Środowiskiem pracy, biurem, pracodawcy rywalizują o pracownika. Głos działu HR nabrał dużego znaczenia przy wyborze lokalizacji – mówi Tomasz Buras, Savills.

Ale co dalej z 15-20-letnimi budynkami? Czy ich czas się skończył i pora na rozbiórkę? Jakie wyzwania stawia to przed ich właścicielami? - Biura starszej generacji to m.in. okazja, żeby je przejąć, odnowić i stworzyć nowe możliwości. Większość z nich ma doskonałą lokalizację – wyjaśnia Nicklas Lindberg, nowy prezes Echo Investment. Podkreśla, że w biurowcach Echo praktycznie nie ma pustostanów. - To m.in. sztuka utrzymania czynszu na odpowiednim poziomie. Monitorujemy ruchy naszych najemców i dajemy im wszystko w obrębie budynku, czego potrzebują – wyjaśnia.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU (53%) JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL