Jaki był pierwszy kwartał 2022 dla polskich biur? Na niektórych rynkach, np. na stołecznym rynku nieruchomości biurowych rozpoczął się on bardzo optymistycznie – aktywność najemców osiągnęła najwyższy kwartalny poziom w historii dla pierwszych trzech miesięcy roku, a pustostany zaczęły spadać.
Z drugiej jednak strony segment biurowy musi się dziś mierzyć z coraz mocniej widoczną luką podażową, wzrostem kosztów pracy i materiałów budowlanych, trwającym konfliktem w Ukrainie, wzrostem obciążeń podatkowych i rosnącym ryzykiem prowadzenia biznesu.
Jakie prognozy na następne miesiące? Czego dziś potrzebuje biznes szukający nowych lokalizacji? Jakie faktycznie widać zapotrzebowanie na elastyczne rozwiązania biurowe i jak kształtują się strategie operatorów i deweloperów oraz najemców? I wreszcie - które firmy już teraz wpisują do swoich celów aspekty związane z pozytywnym oddziaływaniem na społeczności i środowisko, przestrzeń miejską oraz zrównoważony rozwój?
O tym porozmawiają uczestnicy dyskusji "Przyszłość biur, biura przyszłości", która 27 kwietnia będzie miała miejsce w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Do udziału w sesji zostali zaproszeni (kolejność alfabetyczna):
- Stan Cieśla, Silesia Chapter Lead, ABSL
- Agnieszka Giermakowska, dyrektor działu badań rynkowych i doradztwa, Newmark Polska Sp. z o.o.
- Artur Migoń, wiceprezes zarządu, Antal
- Marcin Nowak, dyrektor zarządzający, AMMEGA Business Services
- Andrzej Pośniak, partner zarządzający oraz szef praktyki podatkowej w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej, kancelaria CMS
- Sebastian Suchodolski, Head of Leasing, Cavatina Holding
Moderacja: Justyna Łotowska, dziennikarka, PropertyDesign.pl

Nie przegap najważniejszych wiadomości
Komentarze