Rynek powierzchni biurowych w Polsce nadal dynamicznie się rozwija, a towarzyszy temu nienotowany nigdy wcześniej wysoki popyt wśród najemców. Deweloperzy realizują kolejne inwestycje w rekordowym tempie, które zmieniają oblicza miast, a niesłabnące zainteresowanie inwestorów nieruchomościami biurowymi winduje ceny - uważa Charles Taylor, dyrektor Biura Cushman & Wakefield w Polsce. - Wskaźniki powierzchni niewynajętej zbliżają się do wielkości jednocyfrowych. Warszawa cieszy się rosnącym zainteresowaniem najemców, co już przełożyło się na wysoki poziom aktywności na rynku najmu.

W latach 2016-2017 duże umowy najmu podpisały takie firmy jak Credit Suisse (Atrium II, 7,5 tys. mkw.), KMD (Gdański Business Center, 6,2 tys. mkw.), Goldman Sachs (Warsaw Spire, 5,1 tys. mkw.) oraz JP Morgan (Atrium Garden, 15,5 tys. mkw.). - Ponadto w 2017 roku budynek Warsaw Spire otrzymał główną nagrodę na targach MIPIM w kategorii najlepszej inwestycji biurowej, wygrywając z projektami z Londynu, Rzymu i Shenzhen.  Świadczy to o tym, że Polską – a przede wszystkim Warszawą – interesują się zarówno międzynarodowe korporacje, jak i inwestorzy - podsumowuje Charles Taylor.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL