Na jakim etapie realizacji jest rewitalizacja dawnej Fabryki Broni przy ul. Przemysłowej w Radomiu w ramach ogólnopolskiego programu Fabryka? 

Dariusz Śliwowski, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu SA: Pracujemy nad programem funkcjonalno-użytkowym budynku. Pracownia Grafit Architekci ma je zakończyć w listopadzie. Wtedy mamy nadzieję na uzyskanie warunków zabudowy. Ogłoszenie przetargu na wykonawcę i rozpoczęcie prac planujemy najpóźniej na początku przyszłego roku. Budowa potrwa od półtora roku do dwóch lat. Liczymy, że w 2021 roku obiekt będzie gotowy do użytkowania. Jego komercjalizację planujemy jednak rozpocząć wcześniej,  mówimy tu o 20 tys. mkw. Sądzę, że biurowiec będzie dobrym impulsem dla Radomia do rozwoju sektora nowoczesnych usług biznesowych. Miasto ma duży potencjał – liczy 217 tys. mieszkańców, a badania pokazują, że jest spora podaż kadr z wyższym wykształceniem. Zatem w naszym przedsięwzięciu łączymy potencjał miasta, z obowiązkami dbania o obszar, za który odpowiadamy w ramach ustawy o wspieraniu nowych inwestycji. 

Dalej w wywiadzie:

• Dlaczego ARP postanowiła budować biurowce?

• Jakie są dalekosiężne plany rozwoju programu Fabryka?

• Agencja Rozwoju Przemysłu buduje także na gruntach strefowych hale przemysłowe pod wynajem. Jakie obiekty są w planach?

• Czy nowa ustawa wprowadzająca specjalną strefę ekonomiczną w całej Polsce pomoże w realizacji projektu sieci biurowców w mniejszych miastach?

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL