Lokale mają działać w sąsiedztwie pierwszego wyremontowanego budynku - dawnego warsztatu elektrycznego. Dziś pełni funkcję centrum kulturalno-wystawienniczego, nazywanego Warsztatem Fabryki.
– Koncepty gastronomiczne stworzą całoroczną Strefę Smaków. Znajdzie się w niej m.in. scena, na której będą organizowane koncerty lub transmisje sportowe. Niecodzienny klimat stworzy konstrukcja z wyremontowanych i oświetlonych suwnic, na której rozłożone zostaną żagle. Teren dookoła uporządkujemy. Chcemy uatrakcyjnić tę przestrzeń dla przyszłych dzierżawców i pokazać im, że możemy być partnerami. To szczególnie ważne, ponieważ Dąbrowa Górnicza ma niski potencjał gastronomiczny – przyznaje Wojciech Czyżewski, prezes spółki Fabryka Pełna Życia.
Strefa Smaków jest tymczasowym rozwiązaniem rewitalizacyjnym. Industrialny foodhall ma być przedsmakiem docelowego rozwiązania.
– Zaprosimy do niej mieszkańców regionu, aby się przyzwyczaili do tego, że podobne koncepty gastronomiczne zadomowią się na dłużej w stojącej obok hali H3, która po rewitalizacji stanie się Zagłębiowskim Rynkiem Smaków. Obiekt wyróżnia się przepiękną stalowo-drewnianą konstrukcją. Będziemy go rewitalizować w pierwszej kolejności. Zamierzamy bowiem w pierwszym etapie remontować budynki, które wytyczą nowy rynek Dąbrowy Górniczej – tłumaczy Wojciech Czyżewski.
Dalej w artykule:
• Kiedy zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie projektu budowlano–wykonawczego Fabryki Pełnej Życia?
• Kiedy zakończą się prace rozbiórkowe dużego biurowca przy ul. Kościuszki?
• Prezes spółki Fabryka Pełna Życia Wojciech Czyżew o poszukiwaniach dzierżawcy hali H1, w której planowany jest browar rzemieślniczy z restauracją.
• Czy planowany butikowy hotel mieszczący około 30 pokoi zaspokoi potrzeby również zaprojektowanej dużej hali wystawienniczo-targowej?
• Za ile lat zakończy się budowa Fabryki Pełnej Życia?
Nie przegap najważniejszych wiadomości
Komentarze