Lokale mają działać w sąsiedztwie pierwszego wyremontowanego budynku - dawnego warsztatu elektrycznego. Dziś pełni funkcję centrum kulturalno-wystawienniczego, nazywanego Warsztatem Fabryki.

– Koncepty gastronomiczne stworzą całoroczną Strefę Smaków. Znajdzie się w niej m.in. scena, na której będą organizowane koncerty lub transmisje sportowe. Niecodzienny klimat stworzy konstrukcja z wyremontowanych i oświetlonych suwnic, na której rozłożone zostaną żagle. Teren dookoła uporządkujemy. Chcemy uatrakcyjnić tę przestrzeń dla przyszłych dzierżawców i pokazać im, że możemy być partnerami. To szczególnie ważne, ponieważ Dąbrowa Górnicza ma niski potencjał gastronomiczny – przyznaje Wojciech Czyżewski, prezes spółki Fabryka Pełna Życia.

Strefa Smaków jest tymczasowym rozwiązaniem rewitalizacyjnym. Industrialny foodhall ma być przedsmakiem docelowego rozwiązania.

– Zaprosimy do niej mieszkańców regionu, aby się przyzwyczaili do tego, że podobne koncepty gastronomiczne zadomowią się na dłużej w stojącej obok hali H3, która po rewitalizacji stanie się Zagłębiowskim Rynkiem Smaków. Obiekt wyróżnia się przepiękną stalowo-drewnianą konstrukcją. Będziemy go rewitalizować w pierwszej kolejności. Zamierzamy bowiem w pierwszym etapie remontować budynki, które wytyczą nowy rynek Dąbrowy Górniczej – tłumaczy Wojciech Czyżewski.

Dalej w artykule:

• Kiedy zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie projektu budowlano–wykonawczego Fabryki Pełnej Życia?

• Kiedy zakończą się prace rozbiórkowe dużego biurowca przy ul. Kościuszki?

• Prezes spółki Fabryka Pełna Życia Wojciech Czyżew o poszukiwaniach dzierżawcy hali H1, w której planowany jest browar rzemieślniczy z restauracją.

• Czy planowany butikowy hotel mieszczący około 30 pokoi zaspokoi potrzeby również zaprojektowanej dużej hali wystawienniczo-targowej?

• Za ile lat zakończy się budowa Fabryki Pełnej Życia?

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL