Jak mówiła w wywiadzie dla Propertynews.pl Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, jednym ze sposobów jest przyciąganie inwestycji z sektora centrów usług biznesowych. - Branża ta w Polsce bardzo prężnie się rozwija. Generuje ok. 90 miejsc pracy dziennie. Do tej pory przedsięwzięcia te lokowane były głównie w największych aglomeracjach. A w nich zaczyna brakować odpowiednich terenów i nowoczesnych powierzchni biurowych oraz wykwalifikowanych pracowników. Jak pokazuje przykład Opola, firmy z branży są otwarte na lokowanie swoich inwestycji również poza aglomeracjami. Jednak pewną pracę muszą wykonać też samorządy, czyli przyjąć rolę koordynatora i budować współpracę na linii samorząd-nauka-biznes. Stąd też pomysł na prowadzony przez nas projekt „Centra usług biznesowych w miastach średnich” - podkreślała.

Które miasta mają największy potencjał pod względem kapitału ludzkiego i powierzchni biurowej na to, by skusić takich inwestorów? Emilewicz powołuje się na raport Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych. - Udało się sklasyfikować ośrodki miejskie również pod kątem chęci przyjęcia inwestorów sektorowych. W pierwszej dziesiątce poza Opolem znalazł się Tarnów i Elbląg, z którymi MPiT współpracuje podczas wspomnianego projektu. Inne miasta to np. Chełm i Radom - wymieniała.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU (64%) JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL