• Olivia uzyskała certyfikat Well Health Safety Rating.
  • W 2021 roku Olivii Star uruchomiła egzotyczny Olivia Garden.
  • W  pobliżu Olivii zbudowane zostało boisko do piłki siatkowej.

Polskie centrum biznesowe przeszło certyfikację Well Health Safety Rating, prowadzoną przez 600 naukowców z całego świata, współpracujących z International Well Building Institute z Nowego Jorku. W marcu 2021 roku Olivia otrzymała maksymalną ocenę 25 punktów na możliwych 25, w 22 podstawowych i 3 dodatkowych kategoriach związanych z innowacjami z zakresu bezpieczeństwa i dobrostanu pracowników. 

W maju na parterze Olivii Star został otwarty Olivia Garden: egzotyczny ogród obejmujący 8,7 tys. m sześc. zielonej przestrzeni, wypełnionej 3 tys. roślin. Wysokie nawet na 11 metrów rośliny reprezentują aż 150 gatunków i pochodzą z 4 kontynentów. Olivia Garden zyskało uznanie jednak nie tylko samych Rezydentów. Jego realizację doceniło także jury jubileuszowej 20. edycji CIJ Awards Poland. Olivia Garden zwyciężyła w kategorii Best Interior/Exterior Design. 

W styczniu 2021 roku Olivia ogłosiła wdrożenie nowej polityki ekologicznej i standardów odpowiedzialności społecznej, tworząc inicjatywy podnoszące świadomość ekologiczną i środowiskową wśród swoich pracowników i rezydentów. Z końcem roku Olivia przystąpiła do United Nations Global Compact (UNGC), aby podkreślić swoje zaangażowanie na rzecz troski o środowisko naturalne i jego zasoby. Organizacja United Nations Global Compact została założona w 2000 roku i obecnie jest największą korporacyjną inicjatywą zrównoważonego rozwoju na świecie, obejmującą ponad 12000 firm oraz 3 tys. sygnatariuszy spoza biznesu w ponad 160 krajach. Wspólnie z tą organizacją w marcu 2022 roku przyznana zostanie jedna z dorocznych nagród Olivii – Olivia Prize Eco. Olivia i UNGC nagrodzą w ten sposób inicjatywy na rzecz ochrony środowiska i promowania odpowiedzialności środowiskowej przez pracowników firm z Olivia Centre. 

Miniony rok to 36 tysięcy m kw. podpisanych umów, z 18 tysiącami nowo objętej powierzchni. Przeprowadzone w 2021 roku emisje obligacji zazwyczaj kończyły się nadsubskrypcją. Długoterminowa współpraca Olivii z największymi polskimi bankami komercyjnymi skutkuje zdywersyfikowaną strukturą finansowania projektu Olivia Centre.

Fundusz Tonsa odpowiadał za wybudowanie na gdańskiej Zaspie @Home – ekologicznych budynków mieszkalnych w Trójmieście.  

W 2021 roku w pobliżu Olivii zbudowane zostało boisko do piłki siatkowej, rezydenci mieli liczne okazje do żeglowania po Zatoce Gdańskiej w ramach Olivia Yacht Club’u i to nie tylko w sezonie, ale praktycznie o każdej porze roku.

W ciągu roku odbyło się ponadto 12 warsztatów fotograficznych, w czasie których pracownicy centrum mieli okazję rozwijać swoje umiejętności fotografii miejskiej, portretowej i biznesowej. Warsztaty zakończyła wystawa najlepszych prac w holu głównym Olivii Star. Oryginalną inicjatywą dostępną w Olivia Centre jest chór, skupiający pracowników kilkunastu firm, mających tam swoje siedziby.  

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl