"Dzięki temu GREIL będzie w stanie dokonać racjonalnej reorganizacji grupy oraz zaadresować kwestie biznesowe, w tym ograniczyć koszty administracyjne oraz wykorzystać synergie operacyjne z równoczesnym uproszczeniem struktury kapitałowej GREIL" - poinformowano w komunikacie.

Globalworth Real Estate Investments Limited zamierza pozyskać dodatkowy kapitał udziałowy w wysokości do 500 milionów euro - poinformowała Globalworth Poland Real Estate. Proces ma się odbyć w ramach planowanego pozyskania kapitału w wysokości do 347,6 mln euro, w drodze emisji prywatnej obejmującej do 38.201.512 nowych akcji zwykłych, z wyłączeniem prawa poboru po cenie emisyjnej w wysokości 9,10 euro za 1 akcję emitowaną w ramach emisji prywatnej oraz umowy pomiędzy GREIL i Growthpoint Properties International Proprietary Ltd, na podstawie której GREIL nabędzie (za pośrednictwem swojej spółki zależnej - Globalworth Holding)) 95.541.401 akcji GPRE należących do Growthpoint po cenie 1,60 euro za 1 akcję, w zamian za objęcie około 16.798.488 nowych akcji zwykłych w kapitale zakładowym GREIL przez Growthpoint po cenie 9,10 euro za 1 nową akcję zwykłą w kapitale zakładowym spółki.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU (41%) JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL