Jak podaje Puls Biznesu, w czerwcu cypryjski wehikuł Radziwiłłów złożył w Sądzie Okręgowym w Gdańsku wniosek o udzielenie zabezpieczenia roszczenia w stosunku do innej cypryjskiej spółki Golub Gethouse Realty Company (GGRC), zarządzanej przez Cezarego Jarząbka. Roszczenie - jak pisze gazeta - dotyczyło zapłaty 412 tys. EUR (1,87 mln zł) z tytułu zwrotu pożyczki. 24 czerwca 2021 r. sąd przychylił się do wniosku Loxeco i udzielił zabezpieczenia.

Udziały GGRC w kilku spółkach zostały zajęte i ustanowiono zarządcę zajętych udziałów - radcę Gawła Jarosińskiego, który mógł m.in. uczestniczyć w zgromadzeniach wspólników czterech firm z grupy GG i „realizować na tych zgromadzeniach wspólników praw wspólnika związanych z uczestnictwem w zgromadzeniach wspólników spółek” - pisze Puls Biznesu.

W sierpniu br. zostały przeprowadzone zgromadzenia wspólników spółek z grupy GG, na których do ich zarządów, w miejsce m.in. Cezarego Jarząbka, zostali powołani Philip Radziwiłł i John Radziwiłł - pisze pb.pl. Inwestorzy przejęli nie tylko kontrolę nad należącą do grupy GG połową akcji w Mennica Tower GGH MT, ale też zarządzanie całym projektem MLT.

Więcej na pb.pl

 

 

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl