PARTNERZY PORTALU

Griffin Premium RE.. bliżej zakupu Emilii

Griffin Premium RE.. bliżej zakupu Emilii
pawilon Emilia
  • Autor: propertynews.pl
  • Dodano: 16 lis 2017 08:51

Spółka Griffin Premium RE.. N.V. podpisała 15 listopada 2017 r., razem z m.in. Griffin Netherlands B.V., Emilia Development sp. z o.o. (spółką sprzedającą) oraz Globalworth Real Estate Investments Limited potwierdzenie warunków transakcji dotyczącej proponowanego nabycia spółki NewCo, która posiadałaby prawo użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Emilii Plater 51 w Warszawie.

  • Autor: propertynews.pl
  • Dodano: 16 lis 2017 08:51

W ramach transakcji spółka nabyłaby od sprzedającej, poprzez NewCo, nieruchomość Emilia razem z niektórymi prawami i aktywami dotyczącymi budowy projektu o mieszanym przeznaczeniu (w oparciu o aktualne założenia biznesowe: do około 50.000 mkw. powierzchni najmu brutto oraz do 40 pięter, gdzie część pięter będzie przeznaczonych na funkcje hotelowe a pozostałe piętra będą stanowiły przestrzeń biurową; "Projekt"), w tym projekt oraz potencjalną umową najmu dotyczącą prowadzenia hotelu na okres 20-25 lat.
 
Wynagrodzenie w transakcji zostanie obliczone w oparciu o łączną wartość NewCo, która oczekuje się, że wyniesie 120 milionów złotych, płatne w dwóch równych ratach, z zastrzeżeniem ewentualnych korekt wynikających z możliwego zmniejszenia powierzchni najmu brutto Projektu, kiedy zostaną wydane ostateczne pozwolenia na budowę.
 
Obecnie zamiarem Griffin Premium RE.. N.V. jest nawiązanie współpracy z renomowanym partnerem, prowadzącym działalność deweloperską, który zaangażowałby się w projekt do 30proc. i działaby jako deweloper. Spółka prowadzi intensywne negocjacje w tym zakresie.
 
Zamknięcie transakcji uzależnione jest, między innymi, od sfinalizowania prac nad dokumentacją transakcji, a ponadto nastąpi wyłącznie po nabyciu akcji spółki przez Globalworth Asset Managers Srl w wyniku wezwania na sprzedaż akcji ogłoszonego 4 października 2017 r. oraz po uzyskaniu odpowiednich zgód korporacyjnych.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl


WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • jam 2017-11-16 09:11:57
    Griffin prowadzi negocjacje, uwaga uwaga, jego wybór padnie na ....Echo Investment, a może na EPP ;)))

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.172.223.251
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!