IHS Markit to międzynarodowa firma, która powstała z połączenia amerykańskiej marki IHS z angielską spółką Markit. Główną siedzibą firmy jest Londyn. Specjalizuje się ona w ekonomicznej, przedmiotowej i finansowej analizie rynków oraz wspieraniu procesów decyzyjnych u klientów biznesowych i instytucjonalnych z niemal 170 krajów.

Gdański oddział IHS Markit (wcześniej Primark Poland, GlobalInTech oraz IHS Global) na chwilę obecną zatrudnia ponad 200 specjalistów i planuje dalszy rozwój. Powstałe przestrzenie do pracy zostały przygotowane z dbałością o najmniejszy szczegół. Postawiono na wygodę, ale i na designerskie przestrzenie sprzyjające relaksowi. W gmachu znajduje się m.in. sala bilardowa oraz przestrzeń do gier w "planszówki". Za projekt wnętrza odpowiada biuro Kreativa.

Szef IHS Markit, Andrzej Dostatni w 1997 roku wraz z amerykańską firmą Primark otworzył biuro w Gdańsku. Stało się ono zaczątkiem dzisiejszego oddziału IHS Markit.

Największe grono specjalistów w gdańskim oddziale reprezentuje dział zajmujący się rozwojem i dostawą produktów. Drugim co do wielkości zespołem jest zespół specjalistów ds. danych oraz analityków z zakresu ekonomii i zagrożeń.

Konsekwentny rozwój organizacji oraz zwiększona ilość procesów rekrutacyjnych skłoniły firmę do znalezienia nowej siedziby, która w największym stopniu będzie odpowiadać potrzebom pracowników. W związku z wieloletnią współpracą firmy z Politechniką Gdańską, wybór padł na budynek C200 Office, który jest w niedalekim sąsiedztwie uczelni.

 

 

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl