Jak wyliczyła Kinga Nowakowska, członek zarządu Capital Parku, w rozmowie z Pulsem Biznesu, łączny koszt prac przy zabytkach sięgnął pułapu blisko 87 mln zł. Składają się na to m.in. zabezpieczenia budynków i fundamentów oraz przesuwanie budynku dawnego domu fabrycznego E. Luckfielda — łącznie za 14,4 mln zł. Prace konserwatorskie i ogólnobudowlane kosztowały 57 mln zł. Demontaż, renowacja i ponowny montaż zabytkowych maszyn fabrycznych to prawie 11 mln zł.

Chcąc zachować ducha dawnej fabryki, firma zdecydowała się — kosztem ponad 5 mln zł — zabezpieczyć także elementy jej wyposażenia, które nie są wpisane do rejestru zabytków, choć mają ogromną wartość historyczną. Znajdą się we wnętrzach zrewitalizowanego kompleksu.

Odnowiony obiekt zaoferuje ponad 66 tys. mkw. Inwestor zapewnia, że najemcy do odnowionej zabytkowej przestrzeni będą mogli wejść już od połowy 2021 r.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl