W budynku tym wynajęto już niemal 97 proc. powierzchni biurowej. Budowa pierwszej fazy Green Horizon (19 000 mkw.) rozpoczęła się w drugim kwartale 2011 roku, a jej zakończenie planowane jest na czwarty kwartał 2012 roku.

- Podjęliśmy decyzję o zwiększeniu powierzchni biurowej w kompleksie Green Horizon ze względu na ponowne podniesienie prognoz wzrostu Infosys BPO Poland na kolejne miesiące. Zdobywamy nowe kontrakty i rozszerzamy zakres dotychczasowych projektów. Do końca tego roku planujemy zwiększyć zatrudnienie w naszym łódzkim centrum o ponad 300 osób. Przeniesienie naszej siedziby do Green Horizon pozwoli nam na konsolidację wszystkich działów firmy i dalszy wzrost naszego biznesu - mówi Krystian Bestry, dyrektor zarządzający Infosys BPO Europe.

- Nie wykluczamy również, że w niedługim czasie ponownie powiększymy powierzchnię najmu. Kilka nowych kontraktów jest w fazie finalizacji i najprawdopodobniej Infosys nie poprzestanie na obecnie zakontraktowanej powierzchni biurowej w Łodzi - dodaje Krystian Bestry.

Green Horizon został zaprojektowany z uwzględnieniem specyficznych potrzeb firm z sektora BPO, które kładą duży nacisk na systemy zabezpieczeń, tak aby zagwarantować jak najwyższe standardy bezpieczeństwa danych wykorzystywanych przez najemcę.

- Cieszymy się, że firma Infosys BPO Poland postanowiła podpisać z nami kolejną umowę najmu powierzchni biurowej w Green Horizon. Utwierdza nas to w przekonaniu, iż budynek spełnia wymagania Infosys i jest w stanie zapewnić niezbędną elastyczność związaną z rozwojem firmy. Jednocześnie wspólnie pracujemy nad zagwarantowaniem pracownikom Infosys komfortowych miejsc pracy z wykorzystaniem innowacyjnych i przyjaznych środowisku technologii- powiedział Marcin Łapiński, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

W transakcji pomiędzy Skanska Property Poland a Infosys BPO Poland pośredniczyła firma Cushman & Wakefield. Oprócz Infosys, umowę najmu powierzchni biurowej podpisano także z wykonawcą budynku, czyli firmą Skanska SA.

Green Horizon to pierwszy w Łodzi biurowiec, który będzie certyfikowany w systemie LEED. Kompleks będzie składał się
z dwóch budynków o łącznej powierzchni najmu wynoszącej około 33 000 mkw.

Budowa pierwszej fazy projektu (budynek A) rozpoczęła się w drugim kwartale 2011 roku, a jej zakończenie jest planowane na czwarty kwartał 2012 roku.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl