Jeden CoSpot to za mało


Coworking to „połączenie się biznesu i idei” - mówi Radosław Szwugier, co-founder najnowszej przestrzeni mieszczącej się w samym centrum Łodzi, w biurowcu przy ul. Zachodniej 70.
Każdemu jest znane uczucie, kiedy brakuje nam pomysłu lub borykamy się z problemem, który nas wstrzymuje przed dalszym działaniem. W CoSpot jest na to bardzo proste rozwiązanie – ludzie, którzy zajmują się zupełnie odmiennymi branżami, mogący spojrzeć na problem z innej perspektywy. Wystarczy kilka minut rozmowy przy świeżej kawie w ogólnodostępnej kuchni, aby to, co wydawało nam się niemożliwe do rozwiązania, nagle stało się błahostką. „ Gdybyśmy wynajęli biuro standardowe zamknęlibyśmy się na ludzi, pomysły i rozwój firmy. Dzięki CoSpotowi chce się pracować, chce się działać, rozszerzać swoje horyzonty. Tu otaczają nas ludzie, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. I to napędza nas do działania! W tym miejscu wiemy, że osiągniemy sukces - mówią Izabela i Paweł Burzyńscy, z firmy Sztorm IT, zajmujący się ochroną danych.
Różnorodność społeczności cospotowej sprzyja tworzeniu nowych, rewelacyjnych projektów oraz ulepszania już istniejących ofert biznesowych agentów nieruchomości, agencji kreatywnych, księgowych czy... nawet wrotkarni. Tym, co przede wszystkim charakteryzuje coworking, to nie tylko wspólna, często niezwykle przyjazna przestrzeń, ale tak naprawdę ludzie: „Atmosfera tu panująca pobudza kreatywność i powoduje, że każdy dzień jest wyzwaniem” - potwierdza Aleksandra Szaran z firmy Vene zajmującej się szkoleniami. W odróżnieniu od innych przestrzeni tego typu w Łodzi, CoSpot organizuje swoim członkom cykliczne czwartkowe śniadania, piątkowe integracje oraz szeroki wachlarz warsztatów i szkoleń, poszerzających horyzonty, mając na uwadze, że miejsce pracy to nie tylko cztery ściany, w których nic się nie dzieje.
Popularność coworkingu, oraz ciepłe przyjęcie pierwszych powierzchni udostępnionych przy ul. Zachodniej 70, utwierdziła twórców, że potrzeby łódzkich przedsiębiorców ciągle się powiększają i w związku z tym, planowane są kolejne przestrzenie. Jak dodaje Radosław Szwugier: „Łódź bardzo dobrze się rozwija i to dosłownie z dnia na dzień. Firmy z Warszawy przenoszą się do Łodzi, co daje nam kolejne grono ludzi, którzy będą szukać miejsca do rozwoju”. W związku z tym, już na początku 2019 roku, do użytku zostanie oddane dodatkowe 1000 mkw przestrzeni w biurowcu na ul. Zachodniej 70, na przełomie marca i kwietnia na ul. Piotrkowskiej 138, a w połowie roku przy, ul. Łagwienickiej - będącą największą z cospotowych przestrzeni w Łodzi - oraz na koniec roku, na Widzewie. Ekspansja jest uzasadniona nie tylko dużym zainteresowaniem samych przedsiębiorców, którzy coraz częściej wybierają coworking jako swój sposób na prowadzenie biznesu, ale przede wszystkim też podkreśla, jak ważny jest człowiek i jego wygoda, która przekłada się później na efektywność w pracy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)
Odpowiedz-
0
0