W ścisłym centrum miasta, przy ulicy Teatralnej w Katowicach rozwija się Miejski Inkubator Przedsiębiorczości, który niedawno, w wyniku konkursu wśród mieszkańców, otrzymał wdzięczną nazwę Rawa.Ink na cześć rzeki.

Inkubator jest pomysłem Urzędu Miasta, by przyciągnąć do miasta kapitał, rozwijać przyszłościowe branże, agregować start-upy, stawiać na innowację. Czy Rawa.Ink stanie się inspirującym miejscem spotkań i wymiany myśli? Czy przyczyni się do podniesienia atrakcyjności miasta w konkurowaniu o dynamiczne i kreatywne kadry? Takie są założenia.

– Miejski Inkubator Przedsiębiorczości w Katowicach to przestrzeń, która stworzy atrakcyjne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości, w szczególności sektora MŚP oraz start-up'ów. Lokalizacja w ścisłym centrum doda jej atrakcyjności. To kolejne nasze działanie budujące współpracę między samorządem, uczelniami, biznesem oraz lokalną społecznością – mówił Marcin Krupa, prezydent Katowic, gdy zachęcał do wzięcia udziału w konkursie na nazwę nowej przestrzeni.

Dalej w artykule:

Jak wygląda start-upowa mapa Śląska

Czy Katowice to dobre miejsce dla start-upów

Jakie czynniki wspierają rozwój start-upów, a co za tym idzie biur coworkingowych w regionie

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL