PARTNERZY PORTALU

Kompleks biurowy Tensor Office Park sprzedany

Kompleks biurowy Tensor Office Park sprzedany
Tensor Office Park z nowym właścicielem
  • Autor: MT
  • Dodano: 23 maj 2022 10:46

Gdyński Tensor Office Park został sprzedany do spółki JV zarządzanej przez czeski fundusz Investika realitní fond oraz Bud Holdings.

  • Firma Greenstone Asset Management, działająca w imieniu EuroEast B.V., informuje o sprzedaży Tensor Office Park.
  • Gdyński kompleks biurowy trafi do JV zarządzanego przez czeski fundusz Investika realitní fond oraz Bud Holdings.
  • Aktualnie kompleks Tensor Office Park jest wypełni wynajęty.

Tensor Office Park, mieszczący się w Gdyni Redłowo, przyciąga najemców swoim oryginalnym designem i wieloma technicznymi udoskonaleniami. Kompleks składa się z 3 nowoczesnych budynków X, Y i Z, o całkowitej powierzchni około 20 tys. mkw. Oprócz wynajmowanych powierzchni biurowych, do dyspozycji najemców pozostaje wewnętrza przestrzeń publiczna, która pełni funkcję zielonej strefy umożliwiającej wypoczynek w przerwach od pracy. Aktualnie kompleks Tensor Office Park jest w 100 proc. wynajęty.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z sukcesu naszej inwestycji, która potwierdziła wysoką jakość Greenstone Asset Management w zarządzaniu kompleksem Tensor. Ze względu na wyjątkową jakość i doskonałą lokalizację naszego obiektu, zwiększyliśmy dochody z najmu, pomimo szczególnie trudnego okresu dla budynków biurowych. Lokalny zespół Greenstone AM, zarządzający aktywami w imieniu reprezentowanych przez nas inwestorów, wykonał znakomitą pracę, co zaowocowało utrzymaniem blisko 100 proc. poziomu wynajęcia przez cały okres inwestycyjny. Inwestycja wygenerowała IRR na poziomie około 18 proc. - komentuje Stephane Chauvel, Founding Partner w Greenstone AM.

Polski rynek nieruchomości oferuje szereg interesujących produktów inwestycyjnych, a kompleks Tensor jest z pewnością jednym z nich. Spełnia nasze kryteria inwestycyjne, ponieważ jest to atrakcyjny i w pełni wynajęty budynek biurowy klasy A w świetnej lokalizacji, który charakteryzuje się unikalnym wskaźnikiem WAULT i oryginalną architekturą. Jesteśmy głęboko przekonani, że Tensor – nasza piąta nieruchomość w Polsce – jest odpowiednim aktywem dla naszego funduszu. W skład naszego portfela wchodzi już ponad 30 budynków i projektów komercyjnych w czterech krajach Europy. Ten najnowszy zakup pozwoli na dalszą dywersyfikację geograficzną aktywów – powiedział Václav Kovář, manager portfela w funduszu nieruchomości Investika.

Za wsparcie Sprzedającego w procesie poszukiwania inwestora odpowiadał zespół Cushman & Wakefield, prowadzony przez Marcina Kocerbę.

- Ta transakcja jest idealnym dowodem atrakcyjności i siły polskiego rynku nieruchomości biurowych a przede wszystkim potwierdzeniem, że poprzez strategiczną selekcję aktywów i wdrożenie przemyślanego biznes planu można osiągnąć ponadprzeciętne zyski nawet na aktywach typu Core. Gratuluję Greenstone Asset Management udanego wyjścia z inwestycji a nabywcom – Investika realtni fond oraz Bud Holdings – zakupu najwyższej jakości obiektu biurowego oraz dalszej ekspansji na polskim rynku – dodaje Marcin Kocerba, Partner, Capital Markets, Cushman & Wakefield.

Strony postanowiły nie ujawniać wartości transakcji.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.239.147.7
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!