Reprezentacyjny gmach Centrum Obsługi Inwestora został zaprojektowany przez włoskiego architekta Claudio Nardiego. Planowany jest do realizacji przy ul. Centralnej, nieopodal siedziby ZIKIT.

Będzie to budynek wolnostojący. Powierzchnia terenu objętego projektem wynosi ok. 19,7 tys. mkw. Powierzchnia całkowita budynku to ok. 46,7 tys. mkw., a jego wysokość do 19,7 m. W budynku przewiduje wykorzystanie energii słonecznej (instalacja solarna do wstępnego podgrzewu c.w.u.) oraz montaż systemu „grey water” – instalacja mająca za zadanie wykorzystanie wody opadowej z dachu obiektu poprzez jej magazynowanie, uzdatnianie (podczyszczanie, filtrowanie), a następnie wykorzystywanie na potrzeby COI.

W budynku przewidziano utworzenie ok. stanowisk 980 pracy. Zaprojektowano aulę główną (pojemność około 300 osób) i trzech mniejszych salach konferencyjnych, które mogą być łączone ze sobą za pomocą przesuwnych ścian w kilku konfiguracjach.

Szacowana wartość wydatków inwestycyjnych wynosi ok. 258 mln zł. brutto.

Po wybudowaniu gmina nadal będzie właścicielem obiektu, umożliwiając partnerowi prywatnemu świadczenie w okresie umowy usług związanych zarządzaniem i utrzymaniem budynku.

 

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl