Pramerica Real Estate Investors oraz WX Management Services Sp. z o.o. należący do austriackiej grupy Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG, podpisały umowę z generalnym wykonawcą, firmą Dyskret, na modernizację najwyższego budynku biurowego w Krakowie - K1, zwanego wcześniej Błękitkiem. Prace remontowe rozpoczną się jeszcze w kwietniu br., a ich zakończenie zaplanowane jest na październik 2014 r.

K1, zlokalizowany przy Al. Pokoju 1, to najwyższy (ponad 76-metrowy) budynek w Krakowie - symbol krajobrazu biurowego miasta dzięki swojej architekturze i niebieskiej kolorystyce.

Claudia Austen, Head of Asset Management CEE, Pramerica Real Estate Investors, komentuje - Po zakończeniu prac K1 będzie oferował firmom zainteresowanym wynajmem powierzchni klasy A w samym sercu Krakowa, najwyższej jakości biura z pięknym widokiem na miasto.

Modernizacja K1 umocni pozycję obiektu na mapie Krakowa - drugiego największego rynku biurowego w Polsce oraz wiodącej lokalizacji pod projekty z sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

Christian Fojt
l, Managing Director, WX Management Services, dodaje: - Planujemy przekształcić obiekt w ekskluzywny budynek klasy A. W efekcie prac modernizacyjnych projekt nie tylko odzyska blask, ale stanie się jednym z ciekawszych adresów biurowych w Krakowie.

K1 to ciekawa propozycja zarówno dla najemców preferujących duże przestrzenie na jednym piętrze (ponad 2 000 mkw. na kondygnacji w Rotundzie), jak i firm szukających biura małej lub średniej wielkości w Wieży. Kondygnacje dają możliwość elastycznej aranżacji i uruchomienia biur kilku firm w ramach jednego piętra. Łączna powierzchnia najmu w K1 to 12 800 mkw.

Kluczowym atutem K1 jest jego lokalizacja - przy Rondzie Grzegórzeckim, w ścisłym centrum miasta, półtora kilometra od stacji Kraków Główny.  Dodatkową zaletą lokalizacji jest bliskość Galerii Kazimierz, bulwarów Wisły oraz licznych hoteli.

Prace modernizacyjne będą nadzorowane przez Beadmans LLP z Londynu, ze wsparciem Reesco Sp z o.o. Za architekturę odpowiada międzynarodowa pracownia architektoniczna Rolfe Judd. Projekty branżowe przygotowała firma Waterman International Polska. WX Management Services jest zarządcą obiektu. Komercjalizacją budynku zajmuje się firma doradcza JLL.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl