• Krakowski biurowiec V.Offices został uznany za najbardziej ekologiczny budynek Europy Środkowej i Wschodniej w konkursie BREEAM Awards.
  • W swojej kategorii konkursowej obiekt pokonał trzech rywali z Polski.
  • W V.Offices zastosowano wiele proekologicznych rozwiązań m.in. energooszczędne windy czy inteligentny system oświetlenia.

V.Offices otrzymał nagrodę BREEAM Regional Award for Central and Eastern Europe podczas gali w Londynie. W konkursie w 13 kategoriach oceniano realizacje komercyjne i publiczne z Europy, Azji i obu Ameryk. W swojej konkurencji V.Offices pokonał trzech rywali z Polski (SKYSAWA budynek B, M1 Łódź oraz M1 Poznań), co pokazuje coraz wyższy poziom świadomości ekologicznej na rynku deweloperskim w naszym kraju.  

Inwestorem budynku V.Offices jest AFI Europe Poland, a za jego projekt architektoniczny odpowiada pracownia Iliard Architecture & Interior Design. 

Konkurencyjna tylko londyńska siedziba Bloomberg

Nagroda dla najbardziej zrównoważonego budynku Europy Środkowej i Wschodniej jest wyrazem uznania za zdobycie przez V.Offices wiosną zeszłego roku rekordowego w Polsce wyniku certyfikatu ekologicznego BREEAM (98,87% i nota „outstanding" w fazie realizacji inwestycji i przekazania budynku do użytkowania). Budynek uzyskał również drugą najwyższą notę na całym świecie spośród budynków biurowych. W tej kategorii wyprzedza go obecnie jedynie słynna londyńska siedziba koncernu mediowego Bloomberg.

Obiekt o proekologicznych rozwiązaniach

Aby stworzyć maksymalnie zrównoważony obiekt, postawiono w nim w pierwszej kolejności na rozwiązania ograniczające emisje, zużycie mediów i podnoszące komfort użytkowania. Zużycie wody zredukowano o 55,7 proc., emisji CO2 do atmosfery o 34 proc., a pobór energii o 36,4 proc. Źródłem ciepła w budynku jest kotłownia na przyjazne dla środowiska paliwo gazowe, uzupełniona o system dachowych kolektorów słonecznych. Są także nowoczesne, energooszczędne windy oraz strefowany, inteligentny system oświetlenia. To tylko część z zastosowanych w V.Offices rozwiązań minimalizujących negatywne oddziaływanie na planetę i poprawiających dobrostan jego użytkowników.

Organizatorem BREEAM Awards jest BRE Global. Organizacja opracowała system oceny jakości budynków oraz ich wpływu na środowisko, stosowany w branży deweloperskiej na całym świecie pod postacią certyfikatu BREEAM. To najbardziej miarodajna, prestiżowa i najczęściej używana metoda oceny inwestycji pod kątem proekologiczności na całym świecie.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl