• W obliczu kryzysu humanitarnego Echo Investment podjęło decyzję, że chce pomagać uchodźcom – zapewniając im dach nad głową.
  • Deweloper przygotował, doposażył i dostosował do potrzeb pobytowych przestrzeń, która została przekazana w zarządzanie Miasta Kraków i krakowskiego oddziału Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

- Miasto Kraków stanęło przed ogromnym wyzwaniem jakim jest przyjęcie tak ogromnej grupy uciekinierów wojennych z Ukrainy. Zasoby, którymi dysponujemy, bardzo szybko zostały wykorzystane. Dlatego też pozyskanie takiego miejsca, jak budynek przy ulicy Kapelanka, jest dla nas bardzo cenne. Nie byłoby to możliwe gdyby nie otwartość Echo Investment, które nie tylko udostępniło przestrzenie biurowe, ale wzięło na siebie cały ciężar dostosowania do potrzeb osób, które będę tu przebywały – mówi Witold Kramarz, dyrektor MOPS w Krakowie.

- Naszym wspólnym zadaniem jest zapewnienie dachu nad głową dla tysięcy uchodźców z Ukrainy. Dlatego zdecydowaliśmy, że przygotujemy dla nich przestrzenie biurowe, którymi dysponujemy, a we współpracy z administracją samorządową stworzymy tu centrum pomocy uchodźcom. Taką przestrzeń przygotowaliśmy już w Warszawie i przygotowujemy w Łodzi. W przygotowanie ośrodka przy ul. Kapelanka w Krakowie zaangażowało się wielu pracowników Echo Investment. Prace adaptacyjne, odpowiednia aranżacja przestrzeni, doposażenie części dziennej i sanitarnej wymagały wkładu wielu naszych specjalistów. Wspólnie z krakowskim oddziałem MOPS stworzyliśmy funkcjonalną i bezpieczną przestrzeń dla naszych gości – mówi Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment.

Echo Investment i MOPS stworzyły dla dzieci przestrzeń do zabaw i pokoje komputerowe

Do dyspozycji uchodźców jest pełne zaplecze sanitarne z kuchniami, prysznicami, pralnią i jadalnią, czy punkty przyjęć lekarza i psychologa. Od 23 marca zamieszkają tu matki z dziećmi.

Echo Investment do współpracy przy tworzeniu tej przestrzeni zaprosiło także swoich partnerów biznesowych. W doposażenie i zorganizowanie przestrzeni zaangażowali się także Whirlpool, NTT oraz BB Media.

Gotowa na przyjęcie uchodźców powierzchnia wraz z zapleczem sanitarnym jest przekazana pod opiekę MOPS, który będzie zarządzać udostępnioną przestrzenią. Koszty mediów oraz dostępu do Internetu światłowodowego pokrywa Echo Investment.

Dotychczas Echo Investment zorganizowało już ponad 1500 miejsc noclegowych dla uchodźców w warszawskim Emparku, a także pracuje nad miejscami dla ponad 200 osób w łódzkim biurowcu React. W swoich biurach w Kielcach i w Warszawie pracownicy dewelopera zebrali także kilkaset rzeczy dla dzieci: kosmetyki, pieluchy, środki czystości, środki higieny osobistej, pościele, żywność oraz zabawki.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl