- Nowe centrum badawczo-rozwojowe będzie wspierać biura projektowe Safran Aircraft Engines zlokalizowane we Francji.
- W Rzeszowie inżynierowie będą pracować m.in. nad kluczowymi częściami i nad modułem silnika lotniczego.
- W rzeszowskim centrum będą prowadzone również prace nad nowym typem silnika lotniczego RISE, który jest o 20 proc. bardziej ekologiczny niż dotychczasowe.
- W nowym centrum badawczo-rozwojowym pracę znajdzie 250 inżynierów.
Wiceprezes SAE ds. łańcucha dostaw Claude Quillien, tłumacząc, dlaczego wybrany został Rzeszów podkreślił, że Grupa Safran jest obecna w Polsce od 20 lat i jest tutaj bardzo dobry zespół.
Dlatego postanowiliśmy iść krok dalej i utworzyliśmy centrum badawczo-rozwojowe, które będzie działało na rzecz, nie tylko polskich zakładów, ale całej naszej grupy - powiedział Quillien.
Safran działa w Polsce od ponad 20 lat i obecnie zatrudnia ponad 1400 osób w pięciu polskich lokalizacjach.
Obecny na otwarciu prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podkreślił w swoim wystąpieniu, że stolica Podkarpacia jest najlepszym miejscem do tego typu inwestycji.
W Rzeszowie mamy znakomitych inżynierów, których szkoli miejscowa politechnika. Mamy też tradycje dotyczące lotnictwa sięgające międzywojnia. To tu przecież istnieje Dolina Lotnicza, skupiająca firmy lotnicze z całej Polski. Wreszcie Rzeszów to dynamicznie rozwijające się miasto, które zapewni wysoką jakość życia osobom, które będą tu pracowały - mówił Fijołek.
Safran to międzynarodowa grupa, skupiająca zaawansowane technologicznie firmy działające na rynku lotniczym, obronnym i kosmicznym. Grupa jest obecna na całym świecie, zatrudnia 83 tys. pracowników, w roku 2022 osiągnęła wyniki sprzedaży na poziomie 19 mld euro.


Nie przegap najważniejszych wiadomości
Komentarze