• Projekty monokulturowe mają poważne problemy z komercjalizacją.
  • Funkcje: mieszkaniowa i biurowa w dobrym projekcie mixed-use, choć są bardzo istotne, to nie wystarczą do osiągnięcia przez obiekt sukcesu.
  • Budowanie kompleksowych, dużych obiektów mixed-use jest przyszłością rynku nieruchomości.
  • W projekcie wielofunkcyjnym trudno jest zabezpieczyć najemcę handlowego na pierwszym piętrze na pięć lat lub na dłuższy okres ze stabilnym ratingiem.

 Projekty mixed-use są trudne, pracochłonne i kosztowne. Wymagają pracy wielu zespołów o różnych kompetencjach. Niezbędna jest też cierpliwość na każdym etapie: od zakupu działki, przez projektowanie, na które warto poświęcić więcej czasu, aby projekt dopracować, aż do uzyskiwania pozwoleń administracyjnych, co jest trudniejszą operacją niż przy projektach jednofunkcyjnych. Budowa, najem i sprzedaż też potrzebują odpowiedniego zapasu czasu.

Projekty wielofunkcyjne czarnym koniem nieruchomości komercyjnych 

 - Mimo wyzwań, realizacja tego typu projektów przynosi bardzo dużo satysfakcji. Wnosząc nową jakość na rynek, dostarczają wymiernych korzyści nie tylko deweloperowi, ale również użytkownikom - najemcom, gościom i mieszkańcom. Korzysta również miasto - tłumaczył podczas webinaru ThinkCo „Przepis na udany mixed-use” Michał Obara, dyrektor do spraw inwestycji Echo Investment.

Mixed-use daje stabilność deweloperom, a mieszkańcom podnosi jakość życia

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL