Jak mówi prof. Dr hab. Sławomir Gzell, przewodniczący Komitetu Architektury i Urbanistyki Polskiej Akademii Nauk:

„Stoimy wszyscy przed próbą zrealizowania tego, co zwykle uważamy za niemożliwe, tzn. zjeść ciastko i mieć ciastko. W sytuacji Młodego Miasta wydaje się to jednak do zrealizowania. Mieć ciastko, czyli zachować wszystkie walory dziedzictwa historycznego, które znajduje się na terenie stoczni, i zjeść ciastko, czyli zrealizować projekt dla przyszłości. To nie jest praca na dwa czy kilka lat. Projekt być może będzie realizowany nawet przez kilka przyszłych pokoleń, ale kiedyś trzeba zacząć.”

Również arch. Piotr Jasiński – Dyrektor Działu Projektowania w Grupie Cavatina, podczas konferencji „Młode Miasto jestem na tak” 18 kwietnia 2018 r. zaznaczył:

„Takie miejsce wymaga łączenia odwagi projektowej z wrażliwością i doświadczeniem w przywracaniu do życia zdegradowanych terenów.”

Młode Miasto to szeroka i całościowa koncepcja.

Podczas wspomnianej konferencji zaprezentowano również inwestycje położone poza terenami objętymi planowaną ochroną konserwatorską. Jedną z nich jest koncepcja realizacji czterech obiektów biurowo-usługowych, będąca kolejnym etapem inwestycji realizowanej przez Grupę Cavatina. Budynki zaplanowano w północno-zachodniej części gruntu należącego do inwestora. Inspiracją dla projektu było przemysłowe dziedzictwo stoczni oraz sylwetki okrętów w budowie. Obiekty zostały zaprojektowane w sposób wpisujący się w otoczenie, a ich architektura nawiązuje do istniejącej zabudowy.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl