Podaż nowoczesnej powierzchni biurowej w Katowicach na koniec ubiegłego roku wyniosła blisko 461 tys. mkw., co daje miastu mocną piątą pozycję w Polsce – po Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście.

Co napędza biurowy boom nad Wisłą? O tym będziemy rozmawiać już jutro podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Zapraszamy do udziału w sesji "Biurowce frontem do Europy".

W Katowicach znajduje się szereg lokalizacji biznesowych, przy czym główną z nich jest centrum miasta. Największymi obiektami w tej części Katowic są: ING Bank Śląski I i II, Katowice Business Point, Altus, Silesia Star I&II, Nowe Katowickie Centrum Biznesu oraz Silesia Business Park A&B&C.

- Potencjał tego regionu Katowic jest nadal duży i spodziewamy się dalszego rozwoju centrum w perspektywie kolejnych dwóch, trzech lat. Drugim co do wielkości obszarem biurowym są okolice autostrady A4, czyli teren pomiędzy ul. Graniczną, Francuską, Mikołowską oraz Powstańców Śląskich. Dzięki dogodnemu połączeniu z autostradą oraz relatywnej bliskości centrum, ta część miasta będzie systematycznie zyskiwać na znaczeniu – prognozuje Dorota Gruchała, dyrektor oddziału JLL w Krakowie i Katowicach.

Zielona lokalizacja przyciąga

Aktualnie w Katowicach są dwa główne projekty w trakcie realizacji: .KTW I oraz Silesia Business Park D. Łącznie obie inwestycje dostarczą na katowicki rynek blisko 29 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni dla biznesu. Ponadto, kilka projektów biurowych jest obecnie na etapie planowania, m.in. inwestycja Face 2 Face, która zaoferuje 45 tys. mkw., drugi etap .KTW z blisko 40 tys. mkw. czy Mikołowska Office Centre – 26 tys. mkw.

- Katowice bardzo mocno pracują nad umocnieniem swojej marki jako miasta przyszłości – silnego gospodarczo, ekologicznie oraz zielonej lokalizacji zdolnej przyciągnąć globalnych graczy, ale także oferującej bardzo dobre warunki do rozwoju dla krajowych i lokalnych przedsiębiorców – twierdzi Dorota Gruchała.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL