PARTNERZY PORTALU

Muniak wyznacza standardy jakości na rynku fit-out

  • Autor: Artykuł przygotowany przez firmę Muniak
  • Dodano: 08 sty 2018 08:59

Niemal 30 –letnie doświadczenie, rodzinna atmosfera, góralska rzetelność i pracowitość oraz ponad 800 zrealizowanych projektów budowlanych w Polsce i Szwecji – tak w kilku słowach można opisać firmę Muniak, generalnego wykonawcę świadczącego kompleksowe usługi fit-out. Na swoim koncie firma Muniak ma m.in. realizacje dla takich klientów, jak TK Maxx, Douglas, H&M czy Citi. Pomimo wielu sukcesów i wzroście obrotu o 50 proc. w 2017 roku, Muniak planuje dalszy rozwój.

  • Autor: Artykuł przygotowany przez firmę Muniak
  • Dodano: 08 sty 2018 08:59

Historia Firmy Muniak sięga początku lat 90-tych. Firma powstała na Podhalu, lecz po kilku latach działalności przeniosła swą siedzibę do stolicy. Po zrealizowaniu ponad 800 projektów budowlanych na terenie Europy, wykonaniu niemal 300 tys. mkw. przestrzeni komercyjnych firma Muniak stała się wiodącym Generalnym Wykonawcą świadczącym usługi wykończenia wnętrz (fit-out), przygotowaniem powierzchni pod przyszłe adaptacje w obszarze nieruchomości komercyjnych (biurowych i retailowych) oraz realizacją złożonych inżyniersko procesów projektowo - budowlanych na terenie Europy.

Dziś Międzynarodowa Grupa Muniak zarządzana jest z dwóch biur w Warszawie i Sztokholmie, a jej szacowany obrót za rok 2017 to ponad 120 mln złotych.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Najważniejszą siłą firmy Muniak są ludzie. Firma bazuje w większości na własnych zasobach. – Niełatwo stąd odejść – może powiedzieć większość z 440 inżynierów i specjalistów z niemal każdej dziedziny budownictwa pracujących na budowach w Polsce i w Szwecji.

Przy prowadzonych przez firmę Muniak realizacjach budowlanych od kilkunastu lat widać te same twarze – tak twierdzi wielu project managerów firm sieciowych i developerów (będących głównymi klientami firmy), którzy mają nawet swoich ulubionych majstrów, stolarzy czy glazurników, bez których nie ma prawa wydarzyć się ich kolejna realizacja. – Jest to dla nas bardzo ważne. Naszą współpracę opieramy na trwałych relacjach międzyludzkich, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz naszej organizacji – mówi dyrektor ds. rozwoju firmy, Michał Cedler. – Wiele naszego czasu i energii poświęcamy na to, aby zrozumieć potrzeby instytucjonalne naszych klientów – dodaje.

Przez to, że ci sami ludzie przez lata pracują dla danego klienta firma Muniak zapewnia, że każdy detal będzie odpowiednio przeprocesowany, a nawet najdziwniejsze wymagania zrozumiane i wykonane z najwyższą jakością. W ten sposób łatwiej jest budować struktury sieciowe firm, które muszą w kilka lat zmobilizować niewielki wewnętrzny zasób ludzki, aby stworzyć sieć np. restauracji, banków czy sklepów na rozległym obszarze geograficznym, jakim jest Polska. - Nasi inżynierowie biegle posługują się najnowszym oprogramowaniem, mają do dyspozycji sprzęt, flotę pojazdów oraz posługują się językami obcymi.  Możemy niemal budować bez projektu, lub w systemie „design & build”, gdyż przez lata wypracowaliśmy zaufany klaster firm z obszaru zarządzania i przygotowania dokumentacji budowlanej. Firmy te podzielają ten sam system wartości i podejście do realizacji powierzonych zadań – mówi Michał Cedler.

Firma Muniak nie prowadzi procesów rekrutacyjnych. Tu ojciec, który pracuje w firmie od kilkunastu lat przyprowadza do pracy na praktyki wakacyjne swoich synów, którzy zostają w firmie na lata, budując nowe pokolenie kadry firmy. Tak dzieje się na każdym szczeblu organizacji firmy. Choć kilka lat temu Firma Muniak zmieniła nazwę rezygnując z dopisku „i synowie” to dwóch synów założyciela tej „rodzinnej korporacji” z powodzeniem pracuje wśród reszty kadry.

Głównym motorem firmy wciąż jest jej założyciel Tomasz Muniak, rozumie on każdy aspekt funkcjonowania firmy – od założenia firmy przez lata pracował na niemal każdym jej stanowisku. Tomasz Muniak posiada unikalny dar do systemowego organizowania otaczającej go rzeczywistości.

Wystarczy przekroczyć progi biura firmy, aby zrozumieć, że ma się do czynienia z czymś więcej niż zwykłą firmą budowlaną. Piękno, organiczna i prosta architektura zgrabnie miesza się nowoczesnymi dziełami sztuki i przemyślaną grą kolorów zaklętych w sprzętach i elementach wykończenia wnętrza. Salę konferencyjną w postaci „lewitującego” szklanego domu, miejsca pracy oddzielono od reszty przestrzeni żywą  zieloną ścianą o powierzchni niemal 40 mkw.

Podobnie jest z resztą elementów firmy: kadra inżynierska o usystematyzowanej strukturze, kadra pracownicza z kręgosłupem firmy w postaci 40 majstrów, nowoczesny park samochodów, elektronarzędzi, system zakupowy, systemy informatyczne, narzędzia, podejście do rozwoju kadry, work life ballance czy nawet ubiór pracowników – tu wszystko jest ważne i wszystko decyduje o końcowej jakości i zadowoleniu klienta. Okazuje się, że gdy poświęci się odpowiednią uwagę każdemu z elementów (składających się na całość firmy) – można osiągnąć spójną – harmonijną przestrzeń do pracy, życia i rozwoju.

Naszym celem jest być firmą, o której każdy project manager, developer czy agent pomyśli najpierw przy realizacji jakiejkolwiek inwestycji związanej z aranżacją przestrzeni komercyjnej lub biurowej wyznaczając jednocześnie nowy poziom jakości w realizacjach komercyjnych.

Jako organizacja chcemy być liderem zmian w budownictwie zarówno w obszarze technologicznym, organizacyjnym, jak i w kwestiach bezpieczeństwa i higieny pracy. Chcemy wyznaczać normy jakości i standardy etycznego postępowania z klientami, podwykonawcami i kooperantami.

W trosce o region, z którego pochodzi znaczna część pracowników firma Muniak angażuje się w lokalne akcje mające na celu poprawę warunków codziennego funkcjonowania rodzin swoich pracowników.  Firma Muniak prowadzi stałą współpracę z fundacjami charytatywnymi „Dzieciom TV” oraz „Piękne Anioły”. W wyniku tej kooperacji wykonano wiele projektów na terenie całej Polski.

Autor zdjęć: Paweł Stelmach


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.210.21.70
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!