W tym roku zainteresowanie konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów - rekordowa była zarówno liczba zgłoszeń, jak i liczba oddanych głosów w głosowaniu na portalach Propertynews.pl i Propertydesign.pl. Wybór był bardzo trudny – bo w ciągu ostatnich 12 miesięcy ukończono realizację wielu wspaniałych, wysokiej jakości inwestycji. A oto laureaci nagród:

Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Handlowej

W kategorii Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Handlowej nominowane były: Silesia Outlet w Gliwicach, Galeria Młociny, Tkalnia w Pabianicach, Vendo Park w Pułtusku oraz Street Mall Vis à Vis Wilanów. Nagrodę Prime Property Prize 2018 w tej kategorii otrzymała Galeria Młociny

- To był dla nas szczególny projekt, bo największy i pierwszy handlowy, który otworzyliśmy w Warszawie - mówił odbierający statuetkę Marcin Materny, członek zarządu Echo Investment

- Dziękuję w imieniu całego zespołu EPP. To pierwsza nagroda dla Młocin, mam nadzieję jedna z wielu - dodał Rafał Kwiatkowski, członka zarządu EPP.

To „centrum handlowe przyszłości”: ponad 200 sklepów, debiutujące marki, niezwykła strefa gastronomiczno-rozrywkowa, nowoczesne kino. W tym centrum  nie chodzi tylko o handel. Deweloperowi zależało na stworzeniu miejsca, do którego chętnie się przychodzi i spędza wolny czas.

Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Biurowej

W tej kategorii konkursu nominowane były: Elektrownia Powiśle, Biura przy Bramie w ramach kompleksu Browary Warszawskie, Business Garden Poznań II, Brama Miasta 1 w Łodzi oraz Tischnera Office.

W tej kategorii rywalizacja była bardzo zacięta. Głosy czytelników PropertyNews.pl oraz członków jury nagrody nie wyłoniły jednogłośnego zwycięzcy, wyłoniono dwie równorzędne nagrody dla biurowców w Warszawie i Krakowie.

Pierwszą Inwestycją Roku na Rynku Powierzchni Biurowej została Elektrownia Powiśle.

- Dziękuję w imieniu całej Grupy i dziękuję za wizję inwestorowi! To była ciężka praca u podstaw. Dziękuję za kredyt zaufania! Zrobimy wszystko, aby cała Warszawa była dumna z tego projektu - mówił odbierający nagrodę Bartosz Prytuła, Co-Country Partner firmy White Star Real Estate Sp. z o.o.

W kategorii Inwestycja Roku na Rynku Powierzchni Biurowej drugim laureatem jest Tischnera Office.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi z przyznanej nagrody! Ten projekt to efekt wysiłku całego zespołu - mówił Sebastian Świstak, dyrektor komercjalizacji z firmy Cavatina.

Najemca Roku

e-obuwie, Sephora, Pepco, Zdrofit, Helios - to firmy, które ubiegały się o wyróżnienie. Najemcą roku została firma e-obuwie.

- Jesteśmy bardzo młodą firmą, jest nam niezmiernie miło, że ta nagroda do nas trafiła. Nie spoczniemy! Nasza marka nadal będzie się rozwijać. Wkrótce nowy format. Dziękuję! - mówił Konrad Jezierski, dyrektor ds. retail w firmie e-obuwie.

Naszpikowane nowoczesnymi technologiami sklepy zadebiutowały w centrach handlowych na początku 2018 roku i z ogromnym sukcesem przeniosły biznes obuwniczy z online-u do offline.

Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej

O nagrodę w Prime Property Prize 2019 w kategorii Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej ubiegały się: 7R Park Tczew, rozbudowa Centrum Dystrybucyjnego CCC w Polkowicach, Panattoni Gliwice BTS, magazyn BTS dla firmy Clipper Logistics na terenie parku P3 Poznań oraz park logistyczny MLP Lublin. 

Inwestycją Roku w kategorii Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej został Panattoni Gliwice BTS.

- Dziękuję za nagrodę! To nasza ostatnia inwestycja i zarazem największa inwestycja zrealizowana przez nas w Europie i to dla naszego najlepszego klienta - firmy Amazon. Dziękuję za oddane głosy i za zaufanie! - mówił Robert Dobrzycki, dyrektor zarządzający, Panattoni Europe.

Skalę tej inwestycji najlepiej oddają liczby - na ponad 22-hektarowej działce powstał obiekt o długości 317 m, 182 m szerokości i blisko 27 m wysokości. Część biurowa zajmuje 7500 mkw.

Zielony Budynek

Do ścisłego grona finalistów w tej kategorii zakwalifikowały się obiekty: V.Offices w Krakowie, Panattoni Europe BTS Amazon Bolesławiec, Galeria Młociny, Nowy Targ we Wrocławiu oraz Business Garden Poznań II. Inwestycją Roku w kategorii Zielony Budynek została Galeria Młociny.

- To wielka niespodzianka dla nas. Naszym największym celem było to, aby stworzyć przyjazny dla ludzi obiekt, a dopiero potem "zielony" - mówił odbierający nagrodę Mikael Andersson, dyrektora projektu, Echo Investment. 

- Cieszymy się, że ten projekt zyskał uznanie już na samym początku działania. Dziękujemy, to ogromne wyróżnienie! - dodał Rafał Kwiatkowski, członek zarząd EPP.

Ten budynek nie tylko jest naszpikowany technologiami, które pozwoliły mu uzyskać certyfikat BREEAM. Swoim gościom oferuje też zielony ogród na dachu, który jest największą tego typu przestrzenią w obiekcie handlowym w Warszawie.

Deweloper Roku

Nominowani do tej kategorii to: 7R, Panattoni Europe, Ghelamco Poland, Echo Investment oraz Skanska Property Poland. W kategorii Deweloper Roku wygrała Skanska Property Poland.

- Dziękuję za tę ważną nagrodę i za oddane głosy. To była ciężka praca całego zespołu, co widać po przyznanej nagrodzie naprawdę się opłaca! - mówił Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający, Skanska Property Poland.

Lista sukcesów tej firmy jest bardzo długa, ale w wielkim skrócie to ok. 230 tys. mkw. powierzchnii w budowie i 600 tys. mkw. już zrealizowane,  wprowadzenie na rynek Europy Środkowo-Wschodniej certyfikatu WELL, a także praca nad rozwojem paneli solarnych opartych o perowskity.

Doradca Roku

W tej kategorii nominowani byli: Cresa, Cushman & Wakefield, JLL, CBRE oraz Savills. Nagrodę otrzymała firma Savills.

Jej usługom zaufali najwięksi gracze rynku nieruchomości komercyjnych nad w Polsce, co znalazło odzwierciedlenie w liczbie oddanych głosów.

- Bardzo dziękuję za tę nagrodę - to zasługa całego zespołu. Dziękuję również naszym klientom, którzy nam zaufali. W tym roku Savills obchodził 15-lecie, to wielkie wyróżnienie - mówił odbierający nagrodę Tomasz Buras, dyrektor zarządzający, Savills.

Przestrzeń komercyjna

Nominowani w tej kategorii to: nowe biuro Skanska w biurowcu Spark w Warszawie, biuro firmy L’Oréal w Browarach Warszawskich, nowe biuro Cavatina Holding w Krakowie, salony sprzedaży UPC Polska oraz kawiarnia #TAG w Warszawie. 

Nagrodę zdobyło biuro firmy L’Oréal w Browarach Warszawskich.

W Browarach Warszawskich znajduje się unikalne biuro zaaranżowane zgodnie z wizją firmy - Beauty all around. Nowa siedziba firmy, stworzona dzięki współpracy pracowni Trzop Architekci i firmy Bene, zmienia definicję przestrzeni open space w biuro elastyczne.

- Dziękuję inwestorowi i całemu zespołowi za pracę nad tym projektem! - mówił odbierający nagrodę Bartosz Trzop, prezes zarządu, Trzop Achitekci.

- Spełnienie zarazem wizji architekta i inwestora jest trudne, ale moment przyznania takiej nagrody jest wart włożonego wysiłku - dodała Katarzyna Jasińska, dyrektor zarządzająca BENE Polska.

Architektura

Nominowani w tej kategorii to Villa Metro Business House, Galeria Młociny , Hotel Warszawa, Brama Miasta 1 , Silesia Business Park D.

W kategorii Architektura zwyciężył Hotel Warszawa.

To symbol odradzającej się niepodległej Polski, w trakcie drugiej wojny światowej czynny świadek walk o Warszawę. Dzięki inwestorowi wrócił na należne mu w historii stolicy miejsce.

- Dziękuję za wszystkie głosy, dziękuję organizatorom. Architektura hotelu powstała w latach 30. Konstrukcja przetrwała do dziś. Nam udało się z sukcesem wdrożyć w obiekcie nową funkcję, a mój brat stworzył przepiękne wnętrza - mówił Wiesław Likus.

Miasto Przyjazne Inwestorom

W kategorii Miasto Przyjazne Inwestorom nominowane były: Łódź, Bydgoszcz, Szczecin, Gdańsk i Warszawa.

Prime Property Prize 2019 w kategorii Miasto przyjazne inwestorom otrzymuje Miasto Łódź.

To już dziewiąta edycja konkursu Prime Property Prize, a trzeci raz z rzędu czytelnicy i jury nie mieli wątpliwości, które miasto wciąż pozostaje przyjazne inwestorom. Argumentów jest mnóstwo, ale wystarczy spojrzeć na imponującą listę oddanych, realizowanych i planowanych projektów deweloperskich.

- Dziękuję za przyznanie nagrody! Mogę obiecać, że Łódź będzie nadal przyjazna inwestorom - mówiła Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

- Drogę, którą się kierujemy jest doceniana przez inwestorów i potwierdza, że to co robimy to robimy dobrze - dodał Michał Śmiechowicz, dyrektor rozwoju gospodarczego i współpracy międzynarodowej z Urzędu Miasta w Łodzi.

Kancelaria Roku

W tej kategorii nominowane były kancelarie: Dentons, Noerr, Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp.k., CMS i Baker Tilly.

Prime Property Prize 2019 w kategorii Kancelaria Roku otrzymuje Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp.k.

Sprawne doradztwo i orientacja w ciągle zmieniającym się otoczeniu prawnym są kluczowe dla powodzenie przyszłej inwestycji.

- Jestem zaszczycona. Ta nagroda sprawi mnie i całemu zespołowi wielką radość. Kochamy to, co robimy i docenienie przez innych jest zaszczytem. Świat, przepisy prawne i ludzie się zmieniają, ale to czyni tę branżę tak ciekawą - mówiła Małgorzata Pietrzak-Paciorek, partner w Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp.k.

Inwestycja Roku Rynek Hotelarski

Inwestycja Roku Rynek Hotelarski to kolejna nagrodzona dzisiejszego wieczoru kategoria. Hotelami ubiegającymi się nagrodę Prime Property Prize były: Vienna House Mokotow Warsaw, Moxy Warsaw Praga w Centrum Praskim Koneser, Hotel Warszawa, Four Points by Sheraton w Warszawie i ibis Styles Warszawa Centrum.

Inwestycją Roku na Rynku Hotelarskim został Moxy Warsaw Praga.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi z przyznanej nagrody. Bardzo cieszy nas współpraca z Moxy! - mówił Marc Lebbe, dyrektor zarządzający, Liebrecht & wooD.

- Jesteśmy bardzo dumni z przyznanej nagrody! Moxy to świetny brand, a partnerstwo z Liebrecht & wooD zapowiada się satysfakcjonująco - mówił Markus Lehnert, Regional Vice President Marriott Development.

Coworking Roku

W tej kategorii nominowane były: MindSpace Koszyki, Warszawa , WeWork - Hotel Europejski, Warszawa , BusinessLink Astoria, Warszawa,  Solutions.Rent Plac Małachowskiego, Warszawa , CitySpace Club Młociny, Warszawa.

W kategorii Coworking zwyciężył Mindspace Koszyki.

To pierwszy globalny, butikowy operator coworkingowy, który rozpoczął działalność w Polsce. Wprowadził zupełnie nowe, świeże spojrzenie na rozwiązania biurowe na polskim rynku.

- Jestem zaszczycony. Polski rynek jest fascynujący i cieszę się, że trafiliśmy na dobry moment. Sukces to zwłaszcza zasługa naszych najemców - mówił Itay Banayan, VP of Real Estate & Projects, Mindspace.

Człowiek Roku Propertynews.pl

Nominowane osoby to: Cezary Jarząbek, założyciel i prezes zarządu, Golub GetHouse, Hadley Dean, prezes, EPP, Dorota Wysokińska-Kuzdra, przewodnicząca polskiego oddziału Urban Land Institute, partner Colliers International, Rafał Sonik, prezes Gemini Holding i Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający spółki biurowej Skanska.

Statuetka człowieka roku PropertyNews.pl wędruje do osoby, która jak nikt inny potrafi mówić o sile polskiej gospodarki i polskich nieruchomosći inwestorom z całego świata. To człowiek, który nie wierzy w handlową apokalipsę, ale w naturalną ewolucję handlu.

Nagrodę w kategorii Człowiek Roku Propertynews.pl otrzymuje Hadley Dean, prezes, EPP.

- Dobry wieczór Państwu! Chciałbym bardzo podziękować za tę nagrodę - to niesamowite, cenione w branży wyróżnienie. Uważam, że mam najlepszą pracę na świecie. Czemu? Po pierwsze: mogę mówić wszystkim o Polsce i opowiadać całemu światu, jaki to jest piękny, obiecująco rozwijający się kraj. Po drugie: przez ostatnie 20 lat miałem przyjemność pracować ze świetnymi ludźmi. Ale będąc szczerym, to EPP wyznacza wszelkie standardy. Wszyscy są wspaniali i to moim współpracownikom chciałbym podziękować. Jak zawsze – takie nagrody nie dotyczą tylko i wyłącznie jednej persony, ale całego zespołu. Jeszcze raz – bardzo dziękuję!  - mówił Hadley Dean, prezes, EPP.

Nagroda specjalna

W tym roku konkurs Prime Property Prize ma jeszcze jednego zwycięzcę. Do tej pory tylko 2 razy w jego historii redakcja PropertyNews.pl zdecydowała się przyznać nagrodę specjalną.

Firma w krótkim czasie zdobyła znaczącą pozycję w konkurencyjnym sektorze usług doradczych rynku nieruchomości komercyjnych. Konsekwentnie realizuje nowy model doradztwa w Polsce – wyłącznej reprezentacji najemców.  Reprezentowała Grupę mBank przy największej transakcji najmu w historii rynku biurowego w Polsce, sieć Primark w wejściu do Polski, Akamai Technologies przy największej transakcji pierwszego kwartału, a także InPost.

Nagrodę specjalną Prime Property Prize i Redakcji Property News otrzymuje firma Cresa.

- Ta nagroda to wielki zaszczyt dla nas, dziękuję za zaufanie! Dziękuję całemu zespołowi i naszym klientom! - mówił Piotr Kaszyński, partner zarządzający.

Proptech Festival

Jury wyłoniło zwycięzców dopiero dziś po wysłuchaniu prezentacji ich rozwiązań. Wcześniej na technologie głosowali czytelnicy portali PropertyNews.pl i PropertyDesign.pl.

Najpierw zapoznaliśmy się z nominacjami. W tym roku było ich aż 15: Zonifero, BIM4FM, Realko24.com, Selectivv Viewer, Smartta, CHEQ, Re:place, Sense S-One, Proteco Machines, Smart Rent System, Trulifi, Blue Bolt, triheadz, CBRE Floored Plans i CBRE Floored Build i CognitivX.

Laureatami tegorocznego PropTech Festival zostały rozwiązania: Trulifi Signify, BIM4FM, Smartta oraz Proteco Machines. 

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl