- Nasza perspektywa nowej percepcji rynku projektów wielofunkcyjnych opiera się na pewnych prawdach uniwersalnych, które muszą być nadrzędne wobec trendów. Mam tu na myśli priorytetowe zasady projektowe, które skupiają się na właściwym doświetleniu powierzchni, odpowiedniej akustyce, warunkach związanych z temperaturą. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku projektów wielofunkcyjnych. Konfrontacja uniwersalnych zasad projektowych z ekonomiką nieruchomości, gdzie „rządzi excel” pozwala znaleźć wspólną platformę funkcjonowania – wyjaśniał Łukasz Żelezik, Executive Director, Leasing w Cavatina Holding, dodając, że zwłaszcza w ścisłych centrach miast ogromne znaczenia dla inwestora ma fakt ścisłego zdefiniowania zabudowy, nie tylko funkcjonalnie, ale i przez układ pierzei czy układ komunikacyjny.

W ostatnim czasie do wcześniej wymienionych uniwersalnych prawd projektowych, które muszą być spełnione, w szczególny sposób dochodzą także kwestie związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem sanitarnym oraz epidemiologicznym. To masa wyzwań, jakie stoją przed inwestorami i architektami, zwłaszcza że im więcej funkcji, tym więcej pytań od użytkowników.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl