- Cieszy mnie fakt, że jesteście Państwo z nami, zarówno codziennie czytając Propertynews.pl i Propertydesign.pl, jak i podczas wydarzeń, które organizujemy. Robimy wszystko, by dostarczyć Państwu sprawdzone i rzetelne informacje biznesowe. Mam nadzieję, iż po raz kolejny uznacie Państwo, że zarówno Property Forum, jak i jego wieczorna Gala, to dla polskiej branży nieruchomości wydarzenia ważne i prestiżowe - powiedział Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

Inwestycja Roku – Rynek Powierzchni Handlowej

W kategorii Inwestycja Roku – Rynek Powierzchni Handlowej nominowane zostały: Dekada Nysa (Dekada Realty), Designer Outlet Warszawa - rozbudowa (ROS Retail Outlet Shopping), Galeria Wiślanka w Żorach (Błysk Investment Group), Park Polkowice w Polkowicach (Astrum/Dariusz Miłek), Swoja Olimpia we Wrocławiu (Womak Holding).

Inwestycją Roku na Rynku Powierzchni Handlowej został Designer Outlet Warszawa.

- Dziękuję wszystkim którzy oddali na nas głos. Budowa centrum handlowego w trakcie pandemii zdecydowanie nie była łatwym przedsięwzięciem, tym bardziej cieszymy się, że wszystkie nasze marki podtrzymały swoje zainteresowanie i udało nam się  sfinalizować tę inwestycję - powiedział Marek Berer, DWS. 

Inwestycja Roku – Rynek Powierzchni Biurowej

Kolejną kategorią w konkursie Prime Property Prize jest Inwestycja Roku – Rynek Powierzchni Biurowej. Tu nominowane zostały: Biurowiec Forest w Warszawie (HB Reavis), Face to Face Business Campus w Katowicach (Echo Investment), Mennica Legacy Tower w Warszawie (Golub Gethouse/Mennica Polska), Ocean Office Park w Krakowie (Cavatina Holding), Skyliner w Warszawie (Karimpol Polska).

Dobry biurowiec to taki, do którego pracownicy chcą, a nie muszą przychodzić. Jak to zrobić? Wie to Cavatina, która zaprojektowała i zbudowała najlepszy biurowiec zdaniem jury konkursu Prime Property Prize i czytelników PropertyNews.pl. W kategorii Inwestycja Roku - Rynek Powierzchni Biurowej zwyciężyła inwestycja Ocean Office Park w Krakowie od Cavatina Holding.

- Bardzo dziękuję w imieniu całej Grupy Cavatina. Projektując każdą inwestycję, staramy się, aby przede wszystkim odpowiadała potrzebom najemców i to jest z pewnością najlepsze podsumowanie tego, co robimy i po co to robimy - powiedział Sebastian Suchodolski z Cavatina Holding.

Najemca Roku

Najemca Roku – to kolejna kategoria Prime Property Prize. Nominacje otrzymały firmy: Half Price, H&M, Inditex, Pepco, Żabka.

Nie ma róży bez kolców...,nie ma dymu bez ognia..., nie ma centrum handlowego bez najemców. Czytelnicy i członkowie Jury tegorocznej nagrody Prime Property Prize uznali, że nagroda w kategorii Najemca Roku powędruje do sieci Żabka.

- Jestem naprawdę dumny z tej nagrody. Warto też wspomnieć, że zbiegła się ona z kolejnym osiągnięciem - jako Żabka mamy już7500 sklepów. Tylko w zeszłym roku otworzyliśmy aż 1000 sklepów, podążając za potrzebami i oczekiwaniami naszych klientów - mówił w trakcie gali konkursowej Waldemar Lisiewicz, dyrektor ekspansji, Żabka Polska.

Inwestycja Roku – Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej

O nagrodę w kategorii Inwestycja Roku – Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej ubiegały się: Europejskie Centrum Dystrybucyjne dla Hultafors Group w Goleniowie (7R), GLP Warsaw II Logistics Centre, MLP Poznań West, Panattoni Amazon Świebodzin, Sortownia InPost w Parku P3 Mszczonów.

Magazyny przyciągają dziś wiele spojrzeń. A najwięcej zatrzymało się na gigancie, który zbudowała firma Panattoni dla Amazona w Świebodzinie! Inwestycją Roku w kategorii Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej zostało Panattoni Amazon Świebodzin.

- Projekt Panattoni Amazon Świebodzin był niezmiernie ciężki. To gigantyczny, ultranowoczesny budynek dla równie wielkiego klienta. Tym bardziej więc cieszy, że jury i czytelnicy docenili naszą pracę - powiedział Marek Dobrzycki, Managing Director. Panattoni Europe.

Zielony Budynek

Oto firmy, które weszły do ścisłego grona finalistów konkursu Prime Property Prize w kategorii Zielony Budynek: Generation Park Y w Warszawie (Skanska), Hi Piotrkowska w Łodzi (MMG), Panattoni Park Sosnowiec I (Panattoni Europe), Skyliner w Warszawie (Karimpol Polska), Zielony by Synergia w Łodzi (Synergia Hub).

Hasła ekologia, zrównoważony rozwój, ślad węglowy czy kryzys klimatyczny są dziś odmieniane przez wszystkie przypadki. Dlatego też w konkursie Prime Property Prize istnieje taka kategoria jak Zielony Budynek. Zielone certyfikaty to świadectwo odpowiedzialności. W tym roku otrzymuje je firma Skanska, która zbudowała biurowiec Generation Park Y w Warszawie.

- Dziękuję w imieniu całego zespołu projektowego. Zrównoważony rozwój to jeden z naszych celów strategicznych. Ta nagroda to więc dowód, że nasze działania przynoszą zyski nie tylko naszym klientom, ale całemu społeczeństwu. Dodam też, że nagroda to nie tylko wielka satysfakcja, ale i zobowiązanie do dalszego rozwoju ekologicznych rozwiązań - powiedział Rafał Stoparczyk, przedstawiciel Skanska.

Deweloper Roku

W kategorii Deweloper Roku. nominowane zostały firmy: A&A Holding, Cavatina Holding SA, Echo Investment SA, HB Reavis, Panattoni Europe.

Laureat tegorocznej nagrody dynamicznie powiększa portfel inwestycji, samodzielnie zarządza wszystkimi kluczowymi procesami inwestycyjnymi - od akwizycji, projektowania architektonicznego, aranżacji wnętrz po generalne wykonawstwo i wykończenie powierzchni. Deweloperem Roku w konkursie Prime Property Prize 2021 została Cavatina Holding.

- To wyróżnienie jest dla nas bardzo ważne, ponieważ dla naszej firmy, podobnie jak dla całego rynku ostatnie miesiące nie były najłatwiejsze. Mimo trudności udało nam się utrzymać tempo, idziemy zgodnie z harmonogramami,  a dodatkowo zadebiutowaliśmy na giełdzie - mówił w trakcie odbierania nagrody Sebastian Suchodolski, Head of Leasing, Cavatina Holding.

Doradca Roku

W kategorii Doradca Roku nominowano firmy: Axi Immo, Cresa, Cushman & Wakefield, JLL, Savills.

W tym roku czytelnicy PropertyNews.pl i Jury konkursu uznali, że po doradztwo na rynku nieruchomości komercyjnych najlepiej udać się do JLL. Oto laureat nagrody w kategorii Doradca Roku. 

- To nagroda bardzo ważna dla JLL, ale i dla mnie osobiście, ponieważ jestem nową osobą na rynku nieruchomości.  Mam jednak to szczęście, że dołączyłem do fantastycznego zespołu. To przede wszystkim jego sukces - tak nagrodę skomentował Mateusz Bonca, dyrektor zarządzający JLL w Polsce.

Przestrzeń Komercyjna

W tegorocznej edycji konkursu Prime Property Prize w kategorii Przestrzeń komercyjna nominowano: Biuro Honeywell w Katowicach (Trzop Architekci), Biuro Sony Music Polska w Warszawie (Rave Architects), Biuro STS w Katowicach (Tetris), Salon Gomez w Forcie Mokotów w Warszawie (CCC), Save the planet - Experience Center w Poznaniu (W.P.I.P).

Czy praca zdalna zostanie z nami na zawsze, jaki model pracy hybrydowej sprawdzi się najlepiej, kiedy i czy w ogóle pracownicy wrócą do biur - to pytania, które były zadawane przez ostatnie półtora bardzo często. Dziś wiemy, że dobre biuro jest warte tyle, ilu pracowników przyciągnie do siebie, bo już nie muszą, ale chcą do niego przychodzić. Takie jest biuro STS w Katowicach projektu Tetris - tegoroczny laureat nagrody w kategorii Przestrzeń Komercyjna. 

- Chciałbym przede wszystkim podziękować klientowi, czyli firmie STS za okazane zaufanie. Trzeba było mieć naprawdę dużą dozę zaufania, aby w tak ciężkich czasach składać w czyjeś ręce przebudowę biura. Cieszę się z tego sukcesu - powiedział Adrian Bojczuk z firmy  Tetris, który nagrodę odbierał razem z Jakubem Tunkiem. 

Architektura

W kategorii Architektura nominacje otrzymały następujące inwestycje: Nowy Rynek D w Poznaniu (Skanska/Medusa Group), Ocean Office Park w Krakowie (Cavatina), Plac Starego Browaru w Poznaniu (Foris Centrum Ardea/1050 Pracownia Architektury), Siedziba firmy Press Glass w Częstochowie (Press Glass/Konior Studio), Skyliner w Warszawie (Karimpol Polska/APA Wojciechowski).

Nagroda Prime Property Prize w kategorii Architektura wędruje w tym roku do wieżowca Skyliner Karimpol Polska/APA Wojciechowski.

-  Skyliner mogę nazwać swoją przygodą życia. To było 12 lat ciężkiej pracy - skomentował odbierający nagrodę Michał Sadowski, APA Wojciechowski.

Miasto Przyjazne Inwestorom

W kategorii Miasto Przyjazne Inwestorom nominowane zostały: Gdańsk, Łódź, Szczecin, Warszawa, Wrocław.

Miastem Przyjaznym Inwestorom konkursu Prime Property Prize 2021 została Warszawa.

- Niezwykle cieszy nas to, że Warszawa została nagrodzona w kategorii Miasto Przyjazne Inwestorom. Nagroda upewnia nas, że efektywna i kompleksowa obsługa inwestora jest w Warszawie na właściwych torach. Aglomeracja warszawska to blisko 3 mln mieszkańców, wykształconych i doskonale przygotowanych do rynku pracy. Jesteśmy liderem powierzchni biurowych w Polsce oraz dynamicznym, tętniącym życiem miastem, przyciągającym inwestorów, talenty i innowacje -  tak o Warszawie mówiła odbierająca nagrodę Karolina Zdrodowska, Dyrektorka Koordynatorka ds. Przedsiębiorczości i Dialogu Społecznego, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. 

Kancelaria Roku

Kolejną kategorią w konkursie Prime Property Prize 2021 jest kategoria Kancelaria Roku. Tu nominowano kancelarie: Dentons, Greenberg Traurig, Konieczny Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych spółka partnerska, LinkLaters, Noerr.

Według czytelników portalu Propertynews.pl i Jurorów konkursu Prime Property Prize nagroda w kategorii Kancelaria Roku należy w 2021 roku do firmy Noerr

- Jako Noerr dajemy niemiecką jakość, do której dokładamy polską elastyczność i spontaniczność. Dziękuję za uznanie, a przede wszystkim dziękuję zespołowi, który przyczynił się do tego, że możemy odebrać tę statuetkę - mówił w trakcie gali Radosław Biedecki, partner zarządzający polskim biurem Noerr.

Inwestycja Roku – Rynek Hotelarski

Inwestycja Roku – Rynek Hotelarski to kolejna kategoria Prime Property Prize. Hotelami ubiegającymi się tytuł były: Crowne Plaza Warsaw w The Warsaw Hub (InterContinental Hotels Group/Ghelamco Poland), Fabryka II w Cukrowni Żnin (Arche SA), Liberte 33 BW Premier Collection w Poznaniu (Best Western /Hotel Edison), NYX Hotel Warsaw w Varso Place (HB Reavis /Leonardo Hotels), Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection (Accor/ Rezydent S.A.).

Najważniejsze w hotelu są komfort, czystość i przyjazna obsługa. Liczy się też rozsądna cena oraz wyposażenie i usługi dodatkowe. Jeśli do tego dołożymy przepełnione sztuką wnętrza w miejskim klimacie i wyjątkową lokalizację, to  otrzymamy gotowy przepis na sukces.  Triumfatorem w kategorii Hotel Roku zostaje NYX Hotel Warsaw w Varso Place.

- W imieniu całego zespołu chciałam podziękować za to wyróżnienie. Nie da się ukryć, że ostatnie pół roku było trudne, tym bardziej jesteśmy więc szczęśliwi, że udało nam się dołączyć do dziesięciu placówek NYX, otworzyć obiekt inny niż wszyscy na mapie Warszawy i zaoferować naszym gościom unikalne przeżycia -  mówiła Paulina Kołodziejczyk, General Manager hotelu NYX Warsaw,

 - Jest to jeden z pierwszych hoteli, które wybudowaliśmy w naszej grupie, tym bardziej cieszy więc nas ta nagroda. Hotel NYX jest zlokalizowany na ul. Chmielnej, cieszymy się też, że mogliśmy przywrócić miastu ten kwartał, a także  zaoferować zapierający dech w piersiach widok na całą Warszawę - dodawał Marcin Klammer, prezes HB Reavis Polska

Coworking Roku

Kolejna kategoria Prime Property Prize to Coworking Roku. Tu nominowano: Chillispaces.com (Rise.pl), CitySpace (Echo Investments), Co.Spot Office & Coworking, Mycowork (Immofinanz), NewWork.

Powiedzieć, że coworking jest zwycięzcą pandemii to chyba za mało. Że to przyszłość rynku biurowego...? To na pewno. Dziś każdy szanujący się budynek biurowy oferuje takie przestrzenie do pracy. A  zdaniem czytelników PropertyNews.pl i jury Prime Property Prize najlepiej robi to Mycowork - tegoroczny laureat w kategorii Coworking Roku. 

- Mycowork to nasze najmłodsze dziecko, zaledwie pięciomiesięczne. Chciałabym z tego miejsca złożyć gratulacje dla zespołu, który w pandemii w pocie czoła pracował, żeby projekt wystartował - tak odbierając nagrodę mówiła Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, Immofinanz.

Człowiek Roku Propertynews.pl

W tej kategorii nominowani zostali: Dariusz Miłek, przewodniczący rady nadzorczej CCC SA, Dominik Sołtysik, prezes zarządu i dyrektor zarządzający Orbis SA, Joanna Sinkiewicz, dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w Cushman & Wakefield, Monika Rajska-Wolińska, CEO Colliers w Europie Środkowo-Wschodniej, Robert Dobrzycki, CEO Panattoni Europe.

Człowiekiem Roku Propertynews.pl została w tym roku Monika Rajska-Wolińska, CEO Colliers w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Tę nagrodę chciałabym dedykować kobietom rynku nieruchomości. Życzę im, aby miały marzenie i uwierzyły, że są możliwe do spełniania. Aby były autentyczne i zgodne ze sobą. Oraz aby zawsze pamiętały, że po drugiej stronie jest człowiek, a każdemu należy się szacunek -  tak odbierając nagrodę mówiła  Monika Rajska-Wolińska, CEO Colliers w Europie Środkowo-Wschodniej.

Nagrody specjalne Prime Property Prize 2021

Ponieważ w tym roku nagrody Prime Property Prize zostały rozdane już po raz 10., portal Propertynews.pl postanowił przyznać nagrody specjalne, które będą niejako podsumowaniem dekady z Prime Property Prize. 

Pierwsza statuetka Prime Property Prize trafiła do firmy, która odpoczynek, gościnność i troskę o klienta ma wpisane w swoje DNA. To już kultowa marka, której historia trwa już ponad 100 lat... To Grupa Hotelowa Orbis.

- Branża hotelarska jest  jednym z najbardziej poszkodowanych sektorów. Pandemia rozpoczęła się w setką rocznice naszej działalności Dzięki wspólnemu wysiłkowi i działaniu udało nam się dostosować do trudnych warunków i obecnie świadczymy usługi zgodnie z wymaganiami sanitarnymi. Ogromne podziękowania i gratulacje dla naszych pracowników, którzy stanowią największą wartość i siłę Grupy Orbis - mówił Michał Parzydeł, członek zarządu, Orbis SA.

W ciągu ostatnich 10 lat warszawski skyline zmienił się nie do poznania. Takiego widoku może Warszawie pozazdrościć niejedna europejska stolica. Dominują w nim biurowce, które zmieniły nie tylko oblicze Warszawy, ale też wszystkich największych miast Polski. Nagrodę specjalną Prime Property Prize portal Propertynews.pl postanowił więc przyznać firmie, która jest prawdziwym specjalistą od budowania Fabryk XXI wieku, które są nie tylko miejscem pracy, ale stają się też wizytówkami miast w których powstają. Mało tego - zawsze powstają z najwyższą troską o środowisko i komfort ich przyszłych użytkowników. Kolejna nagroda specjalna trafiła do firmy Skanska

- Bardzo się cieszę i dziękuję w imieniu wszystkich osób, które pracują nad stworzeniem wyjątkowych miejsc, w których ludzie spędzają większość swojego czasu.  Tworzymy przestrzeń nie tylko dla najemców, ale też dla mieszkańców miasta, zależy nam więc, aby wszyscy czuli się w naszych obiektach dobrze - podsumował  Rafal Stoparczyk, reprezentujący firmę Skanska.

Uzasadnienie ostatniej nagrody specjalnej portalu Propertynews.pl jest bardzo krótkie: 16 lat, 600 pracowników, ponad 10,5 mln mkw. zbudowanej powierzchni i wciąż niezaspokojony apetyt na dalszy rozwój - to Panattoni Europe!

- To nagroda dla naszych ciężko pracujących pracowników. W Polsce operujemy od 2005 roku. To dla nas kluczowy rynek i jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami - powiedział Robert Dobrzycki, CEO Panattoni. 

Zwycięzcy plebiscytu PropTech Festival

 Nominowanych do tegorocznej edycji plebiscytu zostało 10 rozwiązań: Eco5tech, Zonifero WorkPlace, iMall, Inteligenta Folia Sonte, ForLogistic.com, Chainels, E-recepcja, MyTower, BauApp Polska, Zdrowy Budynek.

Jury wyłoniło zwycięzców dopiero 2 września, w trakcie Property Forum i  po wysłuchaniu prezentacji zgłoszonych rozwiązań. Wcześniej głosowali na nie czytelnicy portali PropertyNews.pl i PropertyDesign.pl.

A laureatami tegorocznego PropTech Festival zostały w tym roku 3 firmy:  BauApp, Zdrowy BudynekInteligentna Folia Sonte.

 Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl