• Biurowiec uzyskał certyfikat BREEAM in Use na poziomie EXCELLENT oraz tytuł „Obiekt bez barier” przyznawany przez Fundację Integracja.
  • HOP to pierwsza z dwóch inwestycji w portfolio Syrena RE z PineBridge Benson Elliott, która przeszła transformację. 
  • Prace przy kolejnym projekcie - Marynarska Business Park - są już w toku.

- Przemiana biurowców pochodzących z ostatniej dekady XX wieku to trend, który odkrywa potencjał tkwiący w postmodernistycznych budynkach i na nowo definiuje współczesną biurową rzeczywistość. Chcemy stać się jego liderem, a HOP jest naszą pierwszą, flagową realizacją. Przed modernizacją był niezauważalnym budynkiem z czasów transformacji, de facto zniknął. Mógłby zostać wyburzony tak, jak wiele innych tego rodzaju obiektów, my jednak postanowiliśmy przywrócić go do życia, poprzez podkreślenie jego postmodernistycznej architektury i dostosowanie do wymagań postpandemicznego trybu pracy – mówi Witold Zatoński, partner zarządzający w Syrena Real Estate

HOP zmienia postrzeganie budynków pochodzących z czasów polskiej transformacji, wyznacza nowy kierunek działań i nowe myślenie o przyjaznej przestrzeni biurowej. Pracujemy nad kolejnymi metamorfozami nieruchomości w Warszawie, które mają na celu dostosowanie ich do współczesnych oczekiwań najemców, także tych uwzględniających aspekty zrównoważonego rozwoju. Istotą naszego autorskiego konceptu jest tworzenie z biurowców łączników pozwalających na przenikanie się przestrzeni najemców z częściami wspólnymi i światem zewnętrznym, a także uszanowanie zastanej substancji architektonicznej poprzez jej reinterpretację i ulepszenie. W tej chwili najbardziej zaawansowane działania prowadzone są przy kompleksie biurowym Marynarska Business Park.

Autorką nowego projektu budynku HOP jest Anna Łoskiewicz z Łoskiewicz Studio, znana wcześniej z nagradzanej w Polsce i za granicą pracowni Beza Projekt. Fasadę biurowca zdobią charakterystyczne dla postmodernizmu geometryczne wzory oraz pasy pokryte miedzianą farbą, które nawiązują do barwy ceglanych ścian przedwojennych kamienic. Przed wejściem do budynku przy zjeździe na podziemny parking postawione zostały totemy, rzeźby pomalowane w białe i czarne pasy. 

Elastyczny i zaciszny - nowy HOP

Cała powierzchnia HOP została zaprojektowana jako otwarta, elastyczna przestrzeń oferująca spersonalizowane rozwiązania dla każdego stylu pracy, od dużej strefy coworkingowej o powierzchni 1.000 mkw. po zaciszne i spokojne pomieszczenia, sprzyjające skupieniu czy organizacji biznesowego spotkania. HOP stawiając na otwartość zaprasza do swoich przestrzeni nie tylko pracowników, ale też mieszkańców miasta. 

Modernizacji HOPa towarzyszyła dbałość o kwestie ESG. HOP jako jeden z nielicznych obiektów w Warszawie posiada aż 9 stanowisk do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych, a wprowadzone modyfikacje pozwoliły na dostosowanie całego parkingu do ładowania samochodów. Miłośnicy ekologicznego transportu mogą korzystać ponadto z parkingu rowerowego na 100 jednośladów oraz infrastruktury dedykowanej rowerzystom - szatni i pryszniców. Potwierdzeniem wysokiej jakości modernizacji budynku są uzyskane niedawno certyfikaty BREEAM in Use na poziomie EXCELLENT oraz „Obiekt bez barier” przyznawany przez Fundację Integracja, co oznacza, że spełnia on wymogi dostępności architektonicznej i jest dostosowany do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Budynek jest obecnie w trakcie certyfikacji w systemie WELL oraz WELL Health and Safety Rating.

Grono najemców zmodernizowanego HOPa powiększyło się w ostatnich tygodniach o restaurację Lupo Pasta Fresca, która zajęła 450 mkw. przestrzeni na parterze budynku. Projektantką wnętrz lokalu, podobnie jak odświeżonej koncepcji biurowca, jest Anna Łoskiewicz. Lupo podzielony jest na strefy, znajdują się tu też kameralne sale o odmiennym wystroju, które można indywidualnie aranżować na zamknięte wydarzenia prywatne lub biznesowe. Restauracja serwuje swoim gościom najwyższej jakości dania kuchni włoskiej, głównie różnego rodzaju makarony wyrabiane codziennie na miejscu z włoskich składników. W pierwszej części dnia można tu zjeść śniadanie oraz lunch, po południu serwowane jest aperitivo z przekąskami, a wieczorem menu kolacyjne. Lokal został zaaranżowany w stylu Memphis charakteryzującym się asymetrycznymi zestawieniami geometrycznych kształtów oraz swobodnym łączeniem różnych materiałów. Wnętrze zdobią designerskie lampy, białe kanapy, lada z onyksu i barek kawowy z kafelkowym blatem.

Biurowiec HOP oferuje łącznie ponad 14 tys. mkw. powierzchni najmu z czego 13 tysięcy mkw. stanowią biura i miejsca pracy. Poziom komercjalizacji budynku wynosi 93%. Swoje siedziby mają w nim m.in. 4Life Direct Polska, BNP Paribas, CMT Construction Management Team, Instytut Ochrony Środowiska Państwowy Instytut Badawczy (PIB). Budynek ma 6 kondygnacji naziemnych i jedną kondygnację podziemną, w której zlokalizowany jest parking na 94 miejsca postojowe.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl