• Warszawski obiekt przy ulicy Senatorskiej 18A  stanie się siedzibą międzynarodowej kancelarii prawnej Osborne Clarke oraz polskiej firmy zajmującej się doradztwem podatkowym MDDP. 
  • Nowi najemcy zajmą 2,3 tys. mkw. powierzchni biurowej w Pałacu Jabłonowskich.
  • Przeprowadzka planowana jest na koniec 2022 roku. 

- Trudno znaleźć w Śródmieściu bardziej prestiżowy budynek pod kątem najmu powierzchni biurowej. W procesie spektakularnej rekonstrukcji pałacu została uwzględniona zarówno jego wyjątkowa wartość architektoniczna, jak i potrzeby przyszłych najemców związane z funkcjonalnością i nowoczesnymi rozwiązaniami. Niewątpliwy walor stanowi też lokalizacja w samym sercu Śródmieścia, która z jednej strony pozwala na dogodną komunikację z różnymi dzielnicami Warszawy, a z drugiej umożliwia korzystanie z bogatej oferty kulturalno-gatronomicznej tętniącego życiem centrum miasta - mówi Monika Orłowska, Senior Associate w Dziale Powierzchni Biurowej, Colliers.

- Nie wyobrażamy sobie lepszej lokalizacji dla kancelarii prawnych czy firm doradztwa podatkowego, w których działalności prestiżowa lokalizacja i położenie w centrum odgrywają kluczową rolę. Wierzymy, że Pałac Jabłonowskich spełni oczekiwania Osborne Clarke i MDDP – mówi Monika Orłowska. Wyłącznym doradcą odpowiedzialnym za komercjalizację Pałacu Jabłonowskich jest firma doradcza Colliers.

- Pałac Jabłonowskich to prawdziwa perełka na biurowej mapie Warszawy, która łączy przeszłość z teraźniejszością, dlatego jesteśmy dumni, że odpowiadamy za komercjalizację tej wyjątkowej nieruchomości. Dziękujemy Generali Real Estate, właścicielowi budynku, za zaufanie i współpracę przy wynajmie kolejnej inwestycji w Warszawie. To dla nas znak, że wiedza i doświadczenie naszych ekspertów są cenione na rynku i stanowią realne wsparcie dla naszych klientów – mówi Paulina Petynka, Senior Associate w Dziale Powierzchni Biurowej, Colliers. 

Pałac Jabłonowskich jest położony w prestiżowej lokalizacji na Starym Mieście, obok Teatru Wielkiego i Opery Narodowej, w bliskim sąsiedztwie Zamku Królewskiego, Rynku Starego Miasta i Ogrodu Saskiego. Oddalona o kilka minut spacerem stacja I linii metra Ratusz Arsenał pozwala na wygodny dojazd niemal do każdej części miasta.

Nieruchomość jest jednym z najbardziej spektakularnych przykładów rekonstrukcji w powojennej Warszawie. Unikalne wnętrza w stylu Art Deco zostały zaadaptowane na potrzeby biurowe i usługowe. Budynek posiada 160 podziemnych miejsc parkingowych. W Pałacu Jabłonowskich zastosowano wiele zielonych rozwiązań, takich jak ładowarki do samochodów elektrycznych czy parkingi rowerowe, dzięki czemu nieruchomości ubiega się o certyfikat BREEAM na poziom Excellent. Budynek oferuje około 17 000 mkw. powierzchni na pięciu kondygnacjach. 

Nowi najemcy byi reprezentowani w transakcji przez spółkę ITRA.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl