Mijający rok potwierdził, że polski rynek biurowy jest bardzo atrakcyjny: buduje się rekordowo dużo biurowców, najemcy dotrzymują tempa podaży, a wskaźniki pustostanów nie rosną. - Jednym z najważniejszych wydarzeń mijającego roku było wejście JP Morgan na polski rynek – pojawienie się tak ważnych graczy potwierdza naszą mocną pozycję - mówi Paweł Bujski. - Do rozwoju rynku przyczyniają się również władze Warszawy, które intensywnie promują miasto na międzynarodowej arenie – czy to podczas branżowych targów lub indywidualnych spotkań z inwestorami, jak np. ostatnio w Nowym Jorku.

Zdaniem prezesa zarządu City Level, w najbliższych latach prym zdecydowanie będzie wiodła Wola, która już teraz jest największym placem budowy w Polsce – w przeciągu 4 lat podaż powierzchni biurowej przekroczy tu 1 mln mkw, a ekspansja inwestycji wyraźnie podąża w kierunku północno-zachodnim wraz z II linią metra. - Niewątpliwie dużym wyzwaniem dla tej dzielnicy będzie równomierny rozwój wraz z zapewnieniem atrakcyjnych i zielonych przestrzeni publicznych, by nie popełnić błędów Służewca - uważa Paweł Bujski. - Natomiast cały rodzimy rynek musi zmierzyć się z przekonaniem zagranicznych inwestorów, że Polska wciąż jest krajem otwartym na nowe projekty i biznes.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU (45%) JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL