PARTNERZY PORTALU

Powroty do biur: brać przykład z Elona Muska czy szukać zachęt?

Powroty do biur: brać przykład z Elona Muska czy szukać zachęt?
Monika Szelenberger i Angelika Wilk, Adgar Poland.
 • Autor: Aneta Wieczorek-Hodyra
 • Dodano: 11 lip 2022 15:00

Jak zachęcić pracowników do powrotu do biur? Czy robić to tak, jak Elon Musk – pod przymusem? A może realizować to zadanie poprzez przypomnienie o wielu atutach pracy stacjonarnej? - m.in. o tym mówią Monika Szelenberger, Head of Leasing & Asset Management i Angelika Wilk, Marketing and Business Relationship Manager, Adgar Poland.

 • Autor: Aneta Wieczorek-Hodyra
 • Dodano: 11 lip 2022 15:00
 • Obecnie toczy się dyskusja, jak zachęcić pracowników do powrotu do systemów pracy sprzed pandemii – czy realizować to zadanie poprzez przypomnienie o wielu atutach pracy stacjonarnej, czy też robić to tak, jak Elon Musk – pod przymusem?
 • Jak proces powrotów do biur wygląda w obiektach firmy Adgar - mówią Monika Szelenberger, Head of Leasing & Asset Management I Angelika Wilk, Marketing and Business Relationship Manager, Adgar Poland.
 • Co może skłonić pracowników do powrotów? Okazuje się, że wiele dotychczasowych zachęt przestało działać.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl


WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • Kate 2022-07-11 16:18:09
  Fajnie, że są firmy, które rozumieją potrzeby i wspierają powroty do biur. Dla mnie praca z domu jest trudna, potrzebuję ludzi i tak, jak tu któraś z pań powiedziała, wspólnej kawy z ludźmi.
  • Mary 2022-07-12 09:27:34
   Dlatego należy dać pracownikom wybór. Dla jednych trudna jest praca z domu, dla innych praca w zatłoczonym biurze. Każdy jest inny i potrafi samodzielnie podjąć decyzję co dla niego jest najlepsze i gdzie mu się pracuje najlepiej. Zakładanie z góry, że pracownik w domu cały dzień się obija i nie można go pilnować jest błędne. W mojej pracy będzie widać od razu czy pracuję czy zajmuje się czymś innym. A moja efektywność znacznie wzrosła odkąd jestem w domu. Kiedyś aż tak o tym nie myślałam, ale teraz widzę jak bardzo męczyła mnie praca w biurze i o ile sprawniej i szybciej pracuję w domu.
 • Mary 2022-07-12 09:23:01
  Jeśli pracownik może wykonywać pracę zarówno z biura jak i z domu to najlepiej dać mu wybór kontrolując przy tym wyniki. Ludzie potrafią określić gdzie lepiej im się pracuje i gdzie są bardziej efektywni. Jedni wolą być w biurze, bo w domu się rozpraszają, inni wolą być w ciszy w domu, a nie na zatłoczonym open spacie. Jeżeli pracownik woli być w domu i przy tym pracuje równie dobrze jak w biurze (albo lepiej, bo czuje się bardziej komfortowo) to nie widzę powodu, żeby go zmuszać lub nawet zachęcać do powrotu do biura. Większość pracowników nie chce wracać do biur nie dlatego, że chcą robić pranie w godzinach pracy, tylko dlatego, że mają większy komfort pracy w domu, a do tego nie tracą czasu na dojazdy. Przez to mają więcej czasu na odpoczynek czy hobby, to przekłada się na ogólne zadowolenie, obniżenie poziomu stresu, a więc też na efektywność pracy. Oczywiście są osoby, które nie odnajdują się pracy zdalnej i wolą pracować w biurze, ale to powinien być wybór pracownika.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.210.21.70
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!