• Zdaniem Magdaleny Bargieł, dyrektor HR dla Polski, Czech i Słowacji w The Adecco Group, dla części osób stała praca zdalna oznacza przesunięcia i wydłużenie godzin oraz coraz bardziej dotkliwy brak kontaktów ze współpracownikami. 

• Najliczniejsza grupa pracowników The Adecco Group znalazła swój przepis na optymalne połączenie pracy zdalnej z biurową, najczęściej w proporcjach 50:50. 

• Nową normalnością w biurze The Adecco Group stała się dostępność rękawiczek czy płynów dezynfekujących. Te ostatnie mają zapach mięty, nawiązujący do koloru przewodniego marki.

Skąd się bierze rosnąca chęć powrotu do biura? - Dla części osób stała praca zdalna oznacza przesunięcia i wydłużenie godzin oraz coraz bardziej dotkliwy brak kontaktów ze współpracownikami - tłumaczy Magdalena Bargieł, dyrektor HR dla Polski, Czech i Słowacji w The Adecco Group.

Jak dodaje, wiele osób podkreśla, że warunki pracy z domu nie są najlepsze, co powoduje liczne dolegliwości. Nie każdy ma przecież w domu biuro dopasowane do długotrwałej pracy przy komputerze. Pojawia się też poczucie samotności, izolacji, przytłoczenia.

Czytaj też: Pracownicy Xelli docenili pracę w biurze

- Z drugiej strony mamy jednak pracowników, dla których zaoszczędzenie czasu na dojazdach oznacza więcej uwagi dla bliskich i pozytywne zmiany w życiu prywatnym - wyjaśnia Magdalena Bargieł. 

Dla Adecco praca w biurze jest łatwiejsza

Wśród pracowników The Adecco Group można wyróżnić trzy grupy. Pierwszą stanowią osoby, które odnalazły się w pracy zdalnej i chcą w ten sposób realizować większość zadań zawodowych. Druga grupa to pracownicy, którzy z pracy w domu uciekają. Nie trzeba ich namawiać na pracę w biurze, ponieważ sami z siebie korzystają z niej w każdej możliwej sytuacji. Są to również osoby, dla których praca w biurze jest zwyczajnie łatwiejsza – z uwagi na dostęp do dokumentów, infrastruktury, potrzebnych zasobów.

Najliczniejszą, trzecią grupę tworzą osoby, które znalazły swój przepis na optymalne połączenie pracy zdalnej z biurową, najczęściej w proporcjach 50:50.

Czytaj też: Schenker Technology Center postawiło na hybrydę. Jak dba o ducha zespołu?

- Wszystkim na pewno nadal towarzyszy niepewność, niepełne poczucie bezpieczeństwa oraz zachwiana równowaga między życiem zawodowym i osobistym. Stąd z perspektywy pracodawcy ważniejsze jest upewnianie się, że pracownicy mogą czuć się w biurze dobrze i bezpiecznie, niż samo w sobie zachęcanie do powrotu - zapewnia Magdalena Bargieł. 

Dezynfekcja w biurze Adecco pachnie miętą 

W wielu firmach na powracających pracowników czekają zestawy upominkowe z maseczkami i rękawiczkami - to taki nowy rodzaj gadżetu firmowego.

- To bardzo popularny i pozytywny trend. Jako pracodawca już wcześniej oferowaliśmy pracownikom maseczki oraz stanowiska pracy wyposażone w środki bezpieczeństwa. Nową normalnością stała się dostępność rękawiczek czy płynów dezynfekujących. W naszej organizacji te ostatnie miały zapach mięty, nawiązujący do koloru przewodniego marki - opisuje Magdalena Bargieł.

Również teraz, przy wzmożonym powrocie pracowników do biur, na wszystkich czekają maseczki oraz niezbędne środki higieny.

Czytaj też: Firmy nadal potrzebują biur. Home office tego nie zmienia

- Jeśli chodzi o zmiany w biurze to przede wszystkim podążaliśmy za zaleceniami i zdrowym rozsądkiem. Na drzwiach do poszczególnych pomieszczeń zamieściliśmy informację ile osób może w nich jednocześnie przebywać. Wyłączyliśmy połowę biurek z użytkowania, zaznaczając je odpowiednią etykietą, aby ułatwić zachowanie dystansu między pracownikami. Postawiliśmy na komunikację, ale też ułatwienia w respektowaniu zasad - opisuje Magdalena Bargieł, dyrektor HR dla Polski, Czech i Słowacji w The Adecco Group.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl