Praca na odległość podnosi poziom wydajności, gdyż umożliwia pracownikom coś bardzo istotnego: zmianę otoczenia. Z niedawnego badania zleconego przez firmę Regus, usługodawcę w zakresie elastycznych przestrzeni do pracy wynika, że ponad połowa polskich pracowników (51 proc.) doznaje symptomów zmęczenia i rozdrażnienia na skutek długiego przebywania w tym samym pomieszczeniu. Nie dziwi zatem fakt, że zmiana otoczenia pracy zdecydowanie poprawia samopoczucie.

Aby dowiedzieć się, dlaczego coraz więcej ludzi decyduje się na pracę na odległość, firma Regus przeprowadziła badanie na grupie ponad 140 polskich przedsiębiorców. Okazało się, że praca w takim trybie nie tylko poprawia wydajność, lecz także ułatwia pracownikom koncentrację (55 proc.). Zmiana swojego zwyczajowego otoczenia pracy pozwala lepiej skupić się i poświęcić zadaniom, kiedy rozmowy współpracowników czy dzwoniące telefony nie rozpraszają uwagi.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU (57%) JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL