W Katowicach aktywni są zarówno lokalni deweloperzy, tacy jak Opal czy TDJ Estate, jak również ogólnopolskie i międzynarodowe podmioty jak: Skanska, Echo Investment, LC Corp czy GTC.

Aktualnie Katowice dysponują ok. 550 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, ale w budowie znajduje się ponad 150 tys. mkw. - Zdecydowana większość powierzchni, która pojawi się w Katowicach w najbliższych trzech latach, będzie zlokalizowana w ścisłym centrum miasta. Powstaną kolejne wysokie budynki biurowe takie jak: .KTW II czy Global Office Park – mówi Dawid Samoń i podkreśla, że projekty biurowe w Katowicach najczęściej są monofunkcyjne. - Zdarzają się jednak wyjątki, takie jak realizowany przez firmę Cavatina projekt Global Office Park (funkcja biurowa i mieszkalna), Nova Silesia planowana przez Vastint (hotel), czy Stary Dworzec realizowany przez lokalnego dewelopera firmę Opal (handel i usługi) – zaznacza ekspert.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU (34%) JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL