Wrocław wykorzystał szanse rozwojowe ostatniej dekady, tworząc atrakcyjne warunki do życia, szczególnie dla młodych mieszkańców, którzy przyjeżdżają do miasta realizować swoje życiowe zamiary. Prężnie rozwija się w stolicy Dolnego Śląska rynek mieszkaniowy. W ciągu ostatnich dziesięciu lat sprzedaż mieszkań wzrosła czterokrotnie. Rodzi się segment mieszkań na wynajem. Na rynek wkracza notowany na giełdzie we Frankfurcie fundusz TAG Immobilien, który wykupił 100 proc. akcji Vantage Development.

- Dotychczasowi akcjonariusze wykupią część komercyjną, zatem nastąpi rozdzielenie dwóch biznesów – mieszkaniowego od biurowego. Vantage będzie się zajmował budowaniem mieszkań, w tym przeznaczonych na wynajem instytucjonalny. TAG Immobilien ogłosił, że chciałby w ciągu pięciu lat mieć w portfelu około 10 tys. mieszkań na wynajem nie tylko we Wrocławiu. Niemieccy inwestorzy dostrzegli, że młode pokolenie nie musi mieć wszystkiego na własność. Cenna jest mobilność, która ułatwia poszukiwania pracy, czy szczęścia osobistego – tłumaczy Edward Laufer, prezes zarządu Vantage Development.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU (88%) JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL