• Na rynku nieruchomości  mamy do czynienia ze zmianą struktury inwestorów i bardziej selektywnym podejściem do inwestycji.
  • Wzrost stóp procentowych i wysoka inflacja w wielu krajach wpływają na ceny.
  • Ostatnie 12 miesięcy na rynku nieruchomości, największe wyzwania dla sektora oraz to, w jaki sposób przygotować nieruchomościowy biznes na nową przyszłość i wyzwania geopolityczne, gospodarcze, społeczne, środowiskowe i technologiczne - to jedne z tematów, o których będą dyskutować prelegenci i uczestnicy Property Forum (19-20 września, www.propertyforum.pl).

- Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że Polska, jako największy rynek w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, od lat cieszy dużym zainteresowaniem inwestorów - przypomina Tomasz Buras, dyrektor zarządzający, dyrektor działu doradztwa inwestycyjnego, Savills Polska

ZAREJESTRUJ SIĘ NA PROPERTY FORUM 2022

Podkreśla jednak, że zbieg kilku czynników spowodował zmianę. - Wojna za naszą wschodnią granicą zmieniła podejście do ryzyka pod kątem inwestowania w Polsce - mówi i wyjaśnia genezę procesu. 

Dodaje, że mamy do czynienia ze zmianą struktury inwestorów. - Obserwujemy dużo większą aktywność inwestorów z naszego regionu: fundusze czeskie, słowackie, węgierskie, jak również austriackie - wylicza Tomasz Buras i dodatkowo wskazuje znacznie mniejszą aktywność inwestorów z Europy Zachodniej i bardzo selektywne podejście do inwestycji. 

Tomasz Buras analizuje sytuację w poszczególnych segmentach rynku, w tym magazynów i handlu. Przedstawia również aktualną sytuację na rynku transakcyjnym oraz kondycję innych rynków - w tym Europy Zachodniej. 

 

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl