To co należy podkreślić to fakt, że właśnie od 2012 r. spadek bezrobocia w Łodzi jest stałą tendencją.

- Spadek bezrobocia w Łodzi trwa sukcesywnie od 2012 r. Mamy teraz w Łodzi o połowę mniej bezrobotnych niż w grudniu 2012 roku. Działamy dalej, aby ich liczba spadała. Ze swojej strony deklaruję, że nie spoczniemy na laurach i dalej będziemy ciężko pracować, aby kolejni inwestorzy nam zaufali i otwierali lub przenosili swoje firmy do Łodzi. Szukamy inwestorów, którzy nie tylko będą tworzyli nowe miejsca pracy, ale jednocześnie będą oferowali jak najlepszy standard pracy i jak najlepsze wynagrodzenia - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Jak mówi Adam Pustelnik, dyrektor Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Łodzi, najbardziej pożądanymi w Łodzi pracownikami są osoby o konkretnych umiejętnościach, głównie w dziedzinach informatycznych. - Ten sektor w Łodzi jest bardzo mocny, a deficyt specjalistów IT jest odczuwalny w całej Polsce. W związku z bezprecedensowym boomem budowlanym w Łodzi, gdzie odnotowujemy największy w Polsce wzrost tego typu inwestycji, jest bardzo duży popyt na różnego typu fachowców.

Obecnie miasto przygotowuje ze środków unijnych kampanię „Łódź mobilna”, która przez kwartał (do listopada) będzie prowadzona w wielu ośrodkach miejskich w Polsce. Jej celem jest wypromowanie Łodzi jako miejsca do życia, pracy i studiowania. - Chcemy w ten sposób pomóc pracodawcom w pozyskiwaniu specjalistów - mówi Pustelnik. 

Nie tylko IT
Bezrobotne kobiety z rewitalizowanych obszarów Łodzi zmieniają swoje życie. Uczą się opieki nad osobami starszymi i chorymi. Zostaną opiekunkami medycznymi, a po kursie mają zagwarantowaną pracę.

"Łódź rewitalizuje, Łódź szkoli - zostań opiekunką medyczną" to projekt przygotowany i realizowany wspólnie przez miasto oraz HRP Group, dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj też: Łódź wyszkoli opiekunki medyczne i da im pracę

 - Grupa kilkudziesięciu pań postanowiła zmienić swoje życie – mówi Hanna Zdanowska. - I to w niełatwym momencie. Kobietom wieku się nie wypomina, ale nie zdradzę tajemnicy, gdy powiem, że Panie mają ponad 40 lat. Miały problem ze znalezieniem pracy. Gdy rozpoczynały szkolenie, były bezrobotne. Dziś uczą się, jak być opiekunką medyczną. Po tym szkoleniu będą mogły podjąć pracę przy opiece nad starszą czy schorowaną osobą. I my im tę pracę zapewnimy – dodaje. 

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl