- Konkurencja na rynku biurowym jest duża, ale jest także duże zainteresowanie wynajmem nowych powierzchni. Wydaje się, że jest pod tym względem lepiej niż było rok czy dwa lata temu. Rynek się poprawił i widać duże zainteresowanie Katowicami - mówi WNP.pl Mirosław Czarnik, prezes GPP Business Park.

Przypomina, że kiedy GPP Business Park wynajmowało swój drugi i trzeci budynek biurowy, panował zastój na rynku i było dużo powierzchni biurowej do wynajęcia. Oddawano wówczas budynki Silesia Business Park, Silesia Star na ul. Uniwersyteckiej oraz biurowce przy ul. Francuskiej.

- Na śląskim rynku nieruchomości komercyjnych od kilku lat obserwujemy stabilny poziom popytu na nowoczesne powierzchnie biurowe. Jego źródeł można upatrywać m.in. w fakcie, że to region Europy środkowo-wschodniej należy obecnie do najchętniej wybieranych lokalizacji przez firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, a Polska ze stale rosnącą gospodarką i 38 milionami mieszkańców pozytywnie wyróżnia się na tle innych państw - komentuje dla WNP.pl Maciej Wójcik, prezes TDJ Estate.

Zwraca uwagę, że w ostatnim roku znacząco wzrosła liczba wejść nowych firm do Katowic, przy jednoczesnym zmniejszeniu wolumenu transakcyjnego.

Ponad 56 procent umów najmu finalizowanych w ostatnich 15 miesiącach zawarto z podmiotami dotychczas nieobecnymi w mieście. W większości nie były to jednak kontrakty dotyczące dużych powierzchni, liczonych w tysiącach mkw., a raczej transakcje o mniejszej skali.

Czytaj więcej na WNP.pl

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl