Skanska postawi biurowe wieże na Woli


W Warszawie, przy ul. Łuckiej 7/9, tuż obok rewitalizowanej fabryki Norblin, powstaje najnowsza inwestycja Skanska - kompleks biurowy złożony z dwóch wież o roboczej nazwie Łucka. Działkę kupiono w 2015 roku od spółki Boryszew. Obiekt ma oferować 40 tys. mkw. GLA, zaś jego wysokość będzie wynosić ok. 100 m. Skanska rozważa również dopełnienie funkcji biurowej hotelem.
W projekcie na warszawskiej Woli, Skanska po raz pierwszy zdecydowała się na architektoniczną kooperację. Bryły wspólnymi siłami szkicują dwie pracownie: Grupa 5 Architekci oraz wywodzące się z Danii studio Arrow.
- Bardzo lubimy współpracę z innymi pracowniami nad projektem, daje nam to wiele inspiracji. Warszawa to miejsce, które dynamicznie się zmienia - dziś jest taka, za chwilę będzie zupełnie inna - mówi Ulrik Raysse z pracowni Arrow Architects.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie
© Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)
Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.