Przypomnijmy, holenderskie biuro MVRDV przygotowało koncepcję architektoniczną budynku Concordii we Wrocławiu obejmującą rewitalizację zabytkowej kamienicy przy Wyspie Słodowej 7 i jej rozbudowę o nową część. Inwestycję prowadzi spółka Pro Design, właściciel Concordii Design – centrum designu w Poznaniu.

Miejscy aktywiści z Wyspy Słodowej 7 złożyli w czwartek w ratuszu petycję do Rafała Dutkiewicza podpisaną przez 1500 osób. Napisali w niej, że nie zgadzają się na postawienie budynku w kształcie, jaki zaproponowała firma Pro Design - podał portal wroclaw.wyborcza.pl. Treść petycji, która trafiła do prezydenta Dutkiewicza, trafi też do pracowni MVRDV, miejskiego konserwatora zabytków Agaty Chmielowskiej, dolnośląskiego konserwatora zabytków Barbary Nowak-Obelindy i architekta miasta Piotra Fokczyńskiego.

Concordia na Wyspie Słodowej będzie miejscem integrującym i aktywizującym lokalną społeczność oraz środowiska kreatywne Wrocławia z inkubatorem dla młodych firm, start-upów i przestrzenią co-workingową oraz konceptem gastronomicznym otwartym na ciekawe projekty kulinarne i lokalne smaki.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl