Program mentorski "Startupy dla Startupów" realizuje Bezpłatna Przestrzeń Pracy Wspólnej "+jeden". To miejsce pracy, wymiany wiedzy i doświadczeń stworzone przez Miasto Poznań i Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji Sp. z o.o. w ramach projektu Startup Poznań.

Poznański magistrat tłumaczył, że "Startupy dla Startupów" to "najnowszy, unikalny projekt, który wykorzystuje doświadczenia mentorów oraz wspiera innowacyjne, nowe inicjatywy. Program skierowany jest do startupów w fazie startu lub wczesnego rozwoju oraz do mentorów, którzy pomogą w rozwiązaniu problemów pojawiających się w działalności młodych adeptów przedsiębiorczości".

Jak podkreśliła dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania Joanna Jajus, "doceniamy innowacyjne pomysły na biznes i kreatywność młodych startupów, jednocześnie jesteśmy świadomi jak ciężko jest rozwinąć skrzydła i jak ważne jest wsparcie osób, które również kiedyś rozpoczynały swoją przygodę z biznesem".

"Dlatego jesteśmy pełni uznania dla doświadczenia biznesowego naszych mentorów oraz faktu, że prężnie rozwijają swoje przedsiębiorstwa. Wierzymy w moc dzielenia się wiedzą i jesteśmy przekonani, że zawsze jest warto korzystać z doświadczenia innych. To dzięki współpracy powstają najlepsze rzeczy" - dodała.

Program mentorski realizowany będzie do grudnia 2018. Podzielony został na 5 obszarów wsparcia: marketing, sprzedaż, technologie i IT, prawo, finanse i podatki. Każdy ze startupów dysponuje pulą pięciu godzin mentoringu i sam decyduje, na który obszar wsparcia je przeznaczy. Pierwsze spotkania mentorów z uczestnikami odbędą się już na początku października w Przestrzeni Pracy Wspólnej "+jeden".

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl